Aktemur Alp eşi kimdir? Aktemur eşi kimdir? Aktemur gerçek adı?

17.05.2023
A+
A-
Aktemur Alp eşi kimdir? Aktemur eşi kimdir? Aktemur gerçek adı?

Aktemur eşi kimdir? Aktemur Alp eşi kimdir? Aktemurun eşi kimdir? Aktemur Gerçek adı, Kim oynuyor? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Aktemur eşi kimdir? Aktemur Alp eşi kimdir? Aktemurun eşi kimdir? Aktemur Gerçek adı, Kim oynuyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Merakla sitemizde araştırılan Aktemur eşi kimdir? Aktemur Alp eşi kimdir? Aktemurun eşi kimdir? Aktemur Gerçek adı, Kim oynuyor? sorularının yanıtını sizler için derledik.

Aktimur Bey (1263-?) Osmanlı Beyliği’nin kuruluşunda görev almış asker ve devlet görevlisidir. Babası Gündüz Bey, kardeşi Aydoğdu Bey’dir. Annesinin ise Ayşe Hatun olduğu biliniyor. Osman Bey’in yeğenidir.

Sizler için bizlerde Aktemur eşi kimdir? Aktemur Alp eşi kimdir? Aktemurun eşi kimdir? Aktemur Gerçek adı, Kim oynuyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Koyunhisar savaşında, 1301 yılında babası ile birlikte hayatını kaybetti. Ölümünün 1306 olduğuna dair bilgiler bulunuyor. Mezarının ise Çekirge veya Söğüt’te olduğu söylenmektedir.

Aktemur eşi kimdir? Aktemur Alp eşi kimdir? Aktemurun eşi kimdir? Aktemur Gerçek adı, Kim oynuyor? sorularını yanıtladık. Gündüz Bey’in oğlu Aktimur, Kuruluş Osman dizisinde ekrana geliyor. Tarihi kaynaklarda Aktemur, 1263 tarihinde Domaniç’te doğduğu yer alıyor. Annesi Ayşe Hatun ve Aydoğdu adında da kardeşi bulunuyor.

TARİHTE AKTİMUR BEY KİMDİR?

Aktimur Bey (1263-?) Osmanlı Beyliği’nin kuruluşunda görev almış asker ve devlet görevlisidir. Babası Gündüz Bey, kardeşi Aydoğdu Bey’dir. Osman Bey’in yeğenidir.

Koyunhisar savaşında, 1301 yılında babası ile birlikte hayatını kaybetti. Ölümünün 1306 olduğuna dair bilgiler bulunuyor. Mezarının ise Çekirge veya Söğüt’te olduğu söylenmektedir.

You cannot copy content of this page