Ali Ay Kimdir? Ali Ay Nereli? Kaç Yaşında? Ali Ay Serveti? Oğlu? Ne iş yapıyor?

20.07.2023
A+
A-
Ali Ay Kimdir? Ali Ay Nereli? Kaç Yaşında? Ali Ay Serveti? Oğlu? Ne iş yapıyor?

Ali Ay Bursa? Ali Ay Bursaspor başkanı? Ali Ay Kimdir? Ali Ay Nereli? Ali Ay Kaç Yaşında? Ali Ay Serveti? Ali Ay Oğlu? Ali Ay Ne iş yapıyor? Ali Ay Sokak Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ali Ay Kimdir? Ali Ay Nereli? Kaç Yaşında? Ali Ay Serveti? Oğlu? Ne iş yapıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Türk futbolunun efsane kulüplerinden Bursaspor’un eski başkanı Ali Ay, “Bursaspor Kulübü’nün yapılacak ilk genel kurulunda başka bir adayın çıkmaması halinde başkanlığa aday olacağım” dedi.

Ali Ay 4 Mart 1957 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Ali Ay, Yüksek tekstil kimya mühendisidir. Lisans eğitimini Almanya’da almış olan Ali Ay’ın İlay tekstil adında bir fabrikası vardır.

Erkan Körüstan döneminde 2013-2014 yılları arasında 1 yıllık yöneticilik tecrübesi bulunan Ali Ay, bu dönemde kulübün icra kurulu başkanlığını yapmıştı. İyi düzeyde Almanca ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Ali Ay evli ve iki çocuk babasıdır.

Bursaspor eski başkanı Ali Ay’ın yaptığı basın açıklaması şu şekilde: “Değerli Bursaspor camiasına ve kamuoyuna; Türk sporunun en önemli değerlerinden biri olan, Bursa kentinin de en büyük markası olan Bursaspor Kulübü’nün şu an bulunduğu konum sadece yeşil-beyazlı renklere gönül verenleri değil, taraflı tarafsız tüm futbolseverleri de derinden üzmektedir.

Sizler için bizlerde Ali Ay Bursa? Ali Ay Bursaspor başkanı? Ali Ay Kimdir? Ali Ay Nereli? Ali Ay Kaç Yaşında? Ali Ay Serveti? Ali Ay Oğlu? Ali Ay Ne iş yapıyor? Ali Ay Sokak sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page