Ali Cabbar hikayesi gerçek mi? Kısaca Ali Cabbar kimdir? Ali cabbar hikayesi kaç yılında?

02.07.2023
A+
A-
Ali Cabbar hikayesi gerçek mi? Kısaca Ali Cabbar kimdir? Ali cabbar hikayesi kaç yılında?

Ali Cabbar hikayesi filmi? Ali Cabbar hikayesi ne zaman oldu? Ali Cabbar hikayesi ne zaman çıktı? Ali Cabbar hikayesi gerçek mi? Kısaca Ali Cabbar kimdir? Ali cabbar hikayesi kaç yılında?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ali Cabbar hikayesi gerçek mi? Kısaca Ali Cabbar kimdir? Ali cabbar hikayesi kaç yılında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Ali Cabbar şarkısının söz ve müziği Emir Can İğrek’e aittir. Şarkıda geçen Ali Cabbar’ın İstanbul’da yoksul bir işçi semtinde yaşadığı düşünülmektedir. Ekonomik sorunlar nedeniyle eğitim hayatına devam edemeyen Ali Cabbar, aile işine devam etmektedir. Düğünlerde davul zurna çalan bir ailede büyüdüğü sanılan Ali Cabbar, mahallesindeki bir kadına aşık olmuştur. Kadının Ali Cabbar’a karşı hisleri olsa da aşıklar duygularını bir birlerine dile getiremezler. Kısa bir süre sonra genç kadın, zengin bir adamla zorla evlendirmiştir. Ali Cabbar kimseye anlatamadığı aşkını kalbine gömmüştür. Ali Cabbar, kız arkadaşının düğününde para çalmak zorunda kalır. Düğünün ardından askere giden Ali Cabbar’ın hayatını kaybettiği sanılıyor.

Ali Cabbar, Tekirdağ’ın bir köyünde düğünlere giderek klarnet çalan genç bir erkektir. Beş çocuklu bir ailenin ortanca oğlu olan Ali Cabbar, yardımseverliği ve kibarlığı ile tanınmaktadır. Bir gün yine klarnet çalmak için gittiği düğünde genç bir kıza ilk görüşte aşık olur. Ali Cabbar kıza sevdalanmıştır fakat genç kız, köyden başka bir oğlanla sözlenir. Birkaç hafta sonra Ali Cabbar klarnet çalmak için gittiği düğünde sevdiği kızı beyazlar içinde görür. Onca düğüne gidip klarnet çalan Ali Cabbar sevdiği kızın gelin olduğu düğüne geleceğini tahmin etmemiştir. Ali Cabbar, yüreği sızlaya sızlaya klarnetini çalar. O günden sonra kimseyle konuşmayan Ali Cabbar, birkaç gün sonra askere gider ve 7 gün sonra vefat haberi köye gelir…

Sizler için bizlerde Ali Cabbar hikayesi gerçek mi? Kısaca Ali Cabbar kimdir? Ali cabbar hikayesi kaç yılında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page