Ali Cabbar kimdir? Nerelidir? Hikayesi? Sözleri?

02.06.2023
A+
A-
Ali Cabbar kimdir? Nerelidir? Hikayesi? Sözleri?

Ali Cabbar kimdir? Ali Cabbar nereli ve kaç yaşındadır? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ali Cabbar kimdir? Ali Cabbar nereli ve kaç yaşındadır? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Sanatçı Ali Cabbar, İstanbul’da doğdu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu.

Ali Cabbar 1980 Darbesi’nden sonra siyasi tutuklu olarak üç yılını askeri cezaevinde geçirdi. 80’lerin sonundan bu yana yurtdışında yaşıyor, çalışmalarını halen Brüksel’de sürdürüyor.

Sizler için bizlerde Ali Cabbar kimdir? Ali Cabbar nereli ve kaç yaşındadır? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. İlk sergisini 1988’de açmıştır. Solo kariyerine Türkiye, Belçika, İngiltere gibi pek çok ülkede açtığı sergiler ile devam etmektedir.

ALI CABBAR, Brüksel’deki stüdyosu Vlaamsepoort’ta çalışıyor ve İstanbul’un Dolapdere semtinde bir yeri var. Çalışmaları, kişisel deneyimlerden ilham alıyor ve sembolleri kullanarak kimlik ve politik konuları araştırıyor. Çizim, boyama, fotoğraf ve 3 boyutlu enstalasyonlar gibi çeşitli ortamlar kullanıyor ve dijital ile geleneksel teknikleri yenilikçi şekillerde birleştirmeyi seviyor.

Ali Cabbar 1988 yılında Manisa’da doğdu ve büyüdü. 2013 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatik Yazarlık bölümünden mezun oldu. İstanbul’daki yasadışı Afrikalı mültecilerin hayatta kalma mücadelesini anlatan kısa filmi MADUN / SUBORDINATE (2020) ile yürütülen başarılı bir festival sürecinin ardından, “Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı” desteğiyle bir sonraki projesi BAHÇELER PUT KESİLDİ / GARDENS PETRIFIED’i çekti. Bir adamın tarım arazilerine açılmak istenen jeotermal kuyularına karşı verdiği mücadeleyi anlatan bu filmi, dünya prömiyerini 2022’de Fransa’da 44. Clermont Ferrand Kısa Film Festivali’nde yaptı ve çevre temalı birçok festivalden ödüller aldı. Genellikle çevre ve sürdürülebilirlik üzerine çalışan yönetmen, halen ilk uzun metrajlı filmi olan ANNEMİN SOLGUN ÇİÇEKLERİ / MOM’S PALE FLOWERS üzerinde çalışmaktadır.

You cannot copy content of this page