Ali Öztunç kimdir? Aslen nereli, kaç yaşında? Ali Öztunç Alevi mi? Hangi köylü? Eşi kim?

21.05.2023
A+
A-
Ali Öztunç kimdir? Aslen nereli, kaç yaşında? Ali Öztunç Alevi mi? Hangi köylü? Eşi kim?

Ali Öztunç Kimdir, Kaç yaşında? Nereden Milletvekili Adayı? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ali Öztunç Alevi mi? Hangi köylü? Eşi kim? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Ali Öztunç 1976, yılında Hofgeismar, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Türk gazeteci ve siyasetçidir.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirmiştir. Kanal D, Show TV, Habertürk gibi televizyonlarda çalışmış, Vatan ve Habertürk gazetelerinde muhabir, haber müdürü ve Ankara temsilciliği görevlerinde bulunmuştur.

2011-2013 yılları arasında TBMM CHP Grubu Basın Müşavirliğinin ardından 2013-2015 yılları arasında RTÜK Üyeliği yapmıştır.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde CHP Kahramanmaraş 1. sıra milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiş, 2018 Türkiye genel seçimlerinde ise CHP Kahramanmaraş 1. sıra milletvekili adayı olmuş ve bu sefer milletvekili seçilmiştir. 2016 yılı itibarıyla CHP Parti Meclisi üyesidir.

İngilizce ve Almanca bilen Öztunç, evlidir.

Sizler için bizlerde Ali Öztunç kimdir? Aslen nereli, kaç yaşında? Ali Öztunç Alevi mi? Hangi köylü? Eşi kim? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page