Alişer Delek kimdir? nerelidir? Kaç yaşında? Alevi mi? Alişer Delek Vikipedi?

08.05.2023
A+
A-
Alişer Delek kimdir? nerelidir? Kaç yaşında? Alevi mi? Alişer Delek Vikipedi?

Alişer Delek kimdir? Alişer Delek nerelidir? Alişer Delek Kaç yaşında? Alişer Delek Alevi mi? Alişer Delek Vikipedi?

Sözcü TV De yer alan Alişer Delek @AliserDelek kullanıcı adı ile twitterda bulunur. Kendisi daha önce Haber Global’da Haber Yayın Yönetmeni, CNN TÜRK’te gazeteci, Al Jazeera Turk’ta Haber Müdürü, TRT TÜRK’te ve CNN Türk’te Muhabir-Editör olarak çalışmıştır.

Alişer Delek 43 yaşındadır. Doğum tarihi 1980, doğum yeri Diyarbakır. 1999 senesinde, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde eğitim almaya başlamıştır. 2000 senesinde, Mahmut Övür yönetimindeki Kanal 6 Televizyonunda Dış Haberlerde stajer olarak mesleki kariyerine adım atmıştır. 3 ay sonra kanal el değiştirmiştir. Ardından Star Televizyonu’nda işe başlamıştır. 2003 yılının Mart ayında, Irak İşgali’nin başladığı gün CNN Türk haber kanalında göreve başlamıştır.

2009 yılının Mart ayında istifa etmiştir. CNN Türk bünyesinde çalıştığı zaman zarfı içinde, Kosova, Kuzey Irak ve Kıbrıs’tan gelişmeleri aktaran isim olmuştur. Türkiye’de Ergenekon Davası, İstanbul’da 1 Mayıs gibi sıcak gündemi takip etmiştir. 2009 yılının Mart ayında One Haber Ajansı ile yaptığı anlaşmayla TRT Türk Atina Temsilciliği görevini üstlenmiştir.

Yunanitan Atina’da 1 sene görev yapmış, 2010 yılının Mayıs ayından itibaren TRT Türk Tahran Temsilcisi olarak İran’da çalışmıştır.

You cannot copy content of this page