Alp Selek kimdir, nerelidir? Alp Selek kaç çocuğu var? Vikipedi

31.10.2023
A+
A-
Alp Selek kimdir, nerelidir? Alp Selek kaç çocuğu var? Vikipedi

Alp Selek kimdir? Alp Selek nerelidir? Alp Selek kaç çocuğu var? Alp Selek Vikipedi? Alp Selek kaç yaşında? Alp Selek kızı kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Alp Selek kimdir, nerelidir? Alp Selek kaç çocuğu var? Vikipedi sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Alp Selek avukattır. Kendisi Pınar Selek’in babasıdır. Kendisi çocukluğundan itibaren avukatlığın ve siyasetin içinde olan merak salan bir isimdir. Kendisi Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Emlak ve Eytam Bankası Muhaberat Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Tedris İşleri Direktörlüğü gibi yerlerde çalışmış, bununla birlikte TBMM’de Türkiye İşçi Partisi İzmir milletvekilliği yapmıştır. Alp Selek 1959 yılında avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Tahminen 83 yaşındadır.

Pınar Selek Kimdir? Pınar Selek Nereli ve Kaç Yaşında? Pınar Selek babası Kimdir?

Pınar Selek, 8 Ekim 1971 tarihinde İstanbul’da doğan bir Türk sosyolog, yazar ve aktivisttir. Eğitim hayatına Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde başlamış, daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden birincilikle mezun olmuştur. Aynı üniversitede sosyoloji alanında yüksek lisans yapmış ve Fransa’nın Sophiantipolis UDEL Üniversitesi’nde ekonomi-politika dersleri almıştır.

Pınar Selek’in hayatı, akademik başarılarından ziyade, sosyal ve siyasi aktivizmi ile de tanınır. 1998 yılında PKK ile ilgili yaptığı bir araştırma nedeniyle gözaltına alındı ve tutuklandı. Ancak, daha sonra 2002 ve 2006 yıllarında suçsuz bulundu. Bu hukuki mücadele ve insan hakları savunuculuğu, Türkiye’de ve uluslararası düzeyde tanınmasına yol açtı. Pınar Selek, doğduğu ve büyüdüğü şehir olarak İstanbul’u benimsemektedir. 2023 yılı itibarıyla 52 yaşındadır.

Pınar Selek’in yaşamı ve kariyeri, sadece akademik çalışmalarıyla değil, aynı zamanda insan hakları ve sosyal adalet mücadelesi ile de özdeşleşmiştir. Tutuklanması ve davası, Türkiye’deki insan hakları savunucuları ve aktivistler için sembolik bir öneme sahiptir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Alp Selek kimdir, nerelidir? Alp Selek kaç çocuğu var? Vikipedi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page