Alparslan Bayraktar kimdir biyografisi? Selçuk Bayraktar’ın akrabası mı? Alparslan Bayraktar nerede doğdu?

04.06.2023
A+
A-
Alparslan Bayraktar kimdir biyografisi? Selçuk Bayraktar’ın akrabası mı? Alparslan Bayraktar nerede doğdu?

Alparslan Bayraktar kimdir? Selçuk Bayraktar’ın akrabası mı? Alparslan Bayraktar nerede doğdu? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Alparslan Bayraktar kimdir? Selçuk Bayraktar’ın akrabası mı? Alparslan Bayraktar nerede doğdu? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

28 Mayıs’ta ikinci turu yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ardından kurulan kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Bayraktar, lisans öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamladı.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans dereceleri alan Bayraktar, doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümünde “enerji ekonomisi ve politikası” alanında yaptı.

2016-2018 yıllarında Bakanlık Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Bayraktar, 2010-2016 yıllarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda (EPDK) Kurul üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurt içinde ve dışında özel sektörde çalıştı.

Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yaptı. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığını yürütüyor.

Sizler için bizlerde Alparslan Bayraktar kimdir? Selçuk Bayraktar’ın akrabası mı? Alparslan Bayraktar nerede doğdu? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Alparslan Bayraktar nerede doğdu?

Alparslan Bayraktar, 1975 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğdu.

You cannot copy content of this page