Amazon dropshipping nasıl başlanır? Amazon dropshipping kazanç?

17.01.2024
A+
A-
Amazon dropshipping nasıl başlanır? Amazon dropshipping kazanç?

Amazon dropshipping nasıl başlanır? Amazon dropshipping kazanç? Dropshipping Nasıl Yapılır? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Amazon dropshipping nasıl başlanır? Amazon dropshipping kazanç? Dropshipping Nasıl Yapılır? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Dropshipping (stoksuz e-ticaret) iş modelinde, ürünlerinizi toptan fiyatına satan bir tedarikçi bulmak uygulamanız gereken ilk adımdır. Ardından, kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturabilir ve ürünleri uygun bir fiyatla listeleyebilirsiniz. Böylelikle satmış olduğunuz ürünlerden kâr elde edebilirsiniz. Amazon Dropshipping, Amazon’da ürün satabileceğiniz ancak ürünlerin envanteri veya lojistiği ile uğraşmak zorunda olmadığınız bir iş modelidir. Aynı zamanda, satıcıların ürünleri stok tutmadan, perakende veya toptan bir tedarikçi üzerinden alıcıya sunduğu ve aradaki farktan kazanç sağladığı sisteme verilen isimdir. Bu süreçte asıl göreviniz, Amazon’da aracı olarak kullanıcılara hizmet sağlamak, ürünlerinize trafik çekmek ve siparişleri tedarikçinize iletmektir. Ek olarak, tedarikçi ile sık sık iletişim kurmanız ve siparişlerin zamanında teslim edildiğinden ve diğer süreçlerin sorunsuz çalıştığından emin olmanız gerekir.

Amazon dropshipping Ortalama stoksuz satış marjı yüzde 10 ila yüzde 30 arasındadır. Amazon, gelirinizin yaklaşık yüzde 15’ini komisyon olarak alır. Dolayısıyla, kâr marjınız yüzde 30 civarında ise, bu, Amazon’da bir ürün sattıktan sonra yüzde 15’lik yeni bir marjınız olacağı anlamına gelir.

Örneğin, bir ürünün maliyeti $10 ise ve satış fiyatı $20 ise, kâr marjı %50 olur. Ancak ürünlerin yüksek maliyeti veya yüksek rekabet seviyesi gibi faktörler, kâr marjınızı düşürebilir.

Birinci risk; siz başkasının stokunda olan bir ürünü satıyorsunuz. Bu ürünün ne kadar stokta kalacağının; stoku bittikten sonra tekrar ne zaman geleceğinin hatta gelip gelmeyeceğinin bile bir garantisi yok! Dolayısıyla çok sattığınız ya da çok başarılı olduğunuz bir ürün stoku bir gün bitebilir ve bir daha asla o ürüne ulaşamayabilirsiniz.

İkinci risk; dropshipping tedarikçisi bu ürünler için bir satın alma fiyatı veriyor. Yani siparişi gelen ürünü sevk ettirdiğinizde tedarikçi, aynı zamanda sizden bu ürünün bedelini de tahsil etmiş oluyor. Tedarikçinin bu ürünü size hangi fiyattan vereceğini siz bilmiyorsunuz. Bugün 50 liraya aldığınız bir ürünü yarın 70 lira olduğunda tedarikçiye söyleyebileceğiniz hiçbir şey yok. Evet, başka bir tedarikçiye geçebilirsiniz; ama o zaman da satışında çok başarılı olduğunuz bir ürünü kaybedebilirsiniz.

Dropshipping yapılmasa bile Amazon Fulfillment ya da Amazon FBA ve Amazon FMA gibi seçenekler de vardır.

Amazon’un FBA programı ile iyi bir müşteri tabanı oluşturabilir ve verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. İster paketleme ister nakliye veya iade olsun; Amazon müşteri hizmetleri, Amazon FBA‘nın birincil görevidir. Sadık müşterilerinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Web sitenizde iyi bir kâr marjına satamadığınız ürünleri Amazon‘da daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Amazon Lojistik, bir diğer adıyla FBA ile ürünlerinizi Amazon Türkiye’nin anlaşmalı lojistik merkezlerinde depolarsınız. Amazon hazırlama, paketleme, hızlı teslimat ile gönderme süreçlerini yönetir ve bu siparişler için 7/24 müşteri hizmeti sağlar.

Amazon FBA 2006 yılında, satıcılara depolama ve lojistik konusunda yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir hizmettir. Yapmanız gereken tek şey ürünlerinizi Amazon depolarına göndermektir. Geri kalan depolama, paketleme, nakliye ve iade gibi işlemlerin hepsini şirket sizin yerinize halledecektir. 500 dolara başlayabileceğiniz stoksuz satışın aksine, Amazon FBA özel etiketleme ile çok paraya ihtiyacınız olacak. Ayda 10.000 ABD doları kazanan bir ürünü piyasaya sürmek için, yalnızca envanter için en az 9.000 ABD dolarına ihtiyacınız olacak ve buna, pazarlama maliyetleri, araçlar vb de dahil edilmelidir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Amazon dropshipping nasıl başlanır? Amazon dropshipping kazanç? Dropshipping Nasıl Yapılır? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page