Antepli Multi Milyarder Yalı Çapkını kimdir? Antepli Multimilyarder Yalı Çapkını kimdir?

21.11.2022
A+
A-

Halis Ağa, Korhan ailesinin reisi, Ferit’in dedesidir. Ülkedeki en iyi sadekarlardan biriyken, sağlık sorunları nedeniyle işleri oğlu Orhan’a devreder. Ancak ailede önemli kararları yine Halis Ağa vermektedir. Otoriter ve sert mizaçlı bir adamdır.

Antepli Multi Milyarder Yalı Çapkını kimdir? Antepli Multimilyarder Yalı Çapkını kimdir?

Antepli Multi Milyarder Yalı Çapkını kimdir? Antepli Multimilyarder Yalı Çapkını kimdir?

Öncelikle VIP bilgi için özgün bilginin adresi olan vipbilgi.com’ u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizin için güncel bilgiler araştırdık. Sizin de merak ettiğiniz, Antepli Multi Milyarder Yalı Çapkını kimdir? sorusunun yanıtına gelelim.

Bilindiği üzere “Yalı Çapkını” dizisinde yer verilen “Halis Ağa” karakteri çok merak edilmektedir. Antepli multi milyarder Halis Ağa, torunu Ferit ile başı derde girince yine memleketinden bir derman aramaya başlar.

Ağa Ferit’e memleketten münasip bir kısmet bulunur ve ikisi evlendirilir. Role hayat veren Çetin Tekindor, 16 Temmuz 1945 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Ünlü tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olan Tekindor, birçok tiyatro oyunu ve dizi, filmlerde rol almıştır.

1987 yılında Zerrin Tekindor ile evlenmiş daha sonra boşanmıştır. Tekrar evlenen Tekindor, bu evliliğini de 1999’da bitirmiştir. İkilinin bu evlilikten Hira isimli bir oğulları bulunmaktadır. 

Kendisi Ankara Devlet Konservatuvarı’na eğitim gören oyuncu, tiyatroya ‘Hep Vatan İçin’ oyunuyla adım attı.

1984 yapımı Küçük Ağa dizisiyle şöhrete ulaştı. Babam ve Oğlum filmiyle büyük ses getiren Tekindor, 27. SİYAD Türk Sineması Ödüllerinde ve 13. ÇASOD Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Özetleyecek olursak Halis Ağa, Korhan ailesinin reisi, Ferit’in dedesidir. Ülkedeki en iyi sadekarlardan biriyken, sağlık sorunları nedeniyle işleri oğlu Orhan’a devreder. Ancak ailede önemli kararları yine Halis Ağa vermektedir. Otoriter ve sert mizaçlı bir adamdır. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından derlenen dizinin senaryosunda Gaziantep’ten İstanbul’a yerleşmiş ve sonrasında kuyumculuk yaparak aşırı derecede zengin olmuş, seyircinin deyimiyle multimilyarder Antepli haline gelmiş bir iş insanı olan Halis Ağa ile torununun hikayesi anlatılıyor. Diziye göre Antepli multimilyarder Halis Ağa, torunu Ferit ile başı derde girince yine memleketinden bir derman aramaya başlar.

Star TV’de ekrana gelen “Yalı Çapkını” dizisinde yer verilen “Halis Ağa” karakteri diziyi izleyen bazı izleyiciler tarafından gerçekten de Antepli olduğu varsayımıyla “Antepli multimilyarder kuyumcu kimdir” sorularını sizler için yanıtladık.

You cannot copy content of this page