Arzu Okay kimdir? Arzu Okay aslen nereli? Arzu Okay yaşıyor mu? Nerede yaşıyor?

11.06.2023
A+
A-
Arzu Okay kimdir? Arzu Okay aslen nereli? Arzu Okay yaşıyor mu? Nerede yaşıyor?

Arzu Okay kimdir? Arzu Okay aslen nereli? Arzu Okay yaşıyor mu? Arzu Okay nerede yaşıyor?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Arzu Okay kimdir? Arzu Okay aslen nereli? Arzu Okay yaşıyor mu? Nerede yaşıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Bir döneme damga vuran oyuncuların şimdilerde ne yaptığı zaman zaman merak konusu oluyor. Bu isimlerden biri de Arzu Okay! Kendisi 10 yaşındayken Zeki Müren ile fotoromanda oynamasıyla başlayan şöhreti, ‘Saklambaç’ gazetesinin yarışmasını kazanmasıyla devam etti. Bir dönemi güzelliği ile sarsan Okay uzun süre Fransa’da yaşadı. Şu an ise Foça’da kızıyla birlikte yaşıyor. Oyunculuğu bıraktıktan sonra Fransa’ya yerleşip tekstil işiyle uğraşmaya başlayan Okay 2017 yılında ‘Yemekteydik’ ve ‘Karar Verdim’ filminde rol almıştı. Okay şimdilerde gözlerden uzak bir hayat sürdürüyor.

1954 yılında İstanbul’da doğuş olan Arzu Okay, Ekim doğumlu bir sanatçı olup Terazi burcudur. Sanatçının annesinin ev kadını olduğu bilinirken babasının da şoför olduğu bilinmektedir. Okay, 10 aylıkken ailesinin boşandığı bilinmektedir. Mecidiyeköy Lisesinde eğitimine başlayan Arzu Okay, bu lise döneminde yaşadıklarından dolayı lise eğitimine son vermiş ve sinemaya yönelmiştir. Birçok sinema filminde oynayan Arzu Okay’ın oynadığı filmlerin listesinin baya kalabalık olduğu bilinmektedir.14 yaşında Zeki Müren ile oynadığı fotoromanla tanınan Arzu Yanardağ, o dönemde saklambaç adlı gazetenin açmış olduğu yarışmalara katılıp bu yarışmaları kazanmıştır.

Sizler için bizlerde Arzu Okay kimdir? Arzu Okay aslen nereli? Arzu Okay yaşıyor mu? Nerede yaşıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Röportajında “1970’te ‘Sinema Yüz Güzeli’ seçildim, 15-16 yaşındaydım. Önce fotoromanlarda yer aldım. O zaman Kadir İnanır’la aynı kuyruğa girer, maaşımızı alırdık. İlk filmim Ayhan Işık’laydı. 23 yaşında sinemayı bıraktım, sinema bitmişti” diyen Okay, “Fizik okumayı çok isterdim ama olmadı. Ama kızım Eda beş dil biliyor. Sorbonne mezunu, yüksek lisans yaptı. Güzel Sanatlar okudu. Ben de yapamadıklarımı ona yaptırdım galiba.” demişti.

You cannot copy content of this page