Aşık Özlemi kimdir? Nerelidir? Aşık Özlemi hayatı, biyografisi

21.10.2023
A+
A-
Aşık Özlemi kimdir? Nerelidir? Aşık Özlemi hayatı, biyografisi

Aşık Özlemi kimdir? Nerelidir? Aşık Özlemi hayatı, biyografisi Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Aşık Özlemi kimdir? Nerelidir? Aşık Özlemi hayatı, biyografisi sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

İstanbul’da 4 Mart 2014 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden, 5 Mart 2014 günü vefat eden Aşık Özlemi Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinin İmirler köyünde toprağa verildi.

Özlemîyem gayri dostum yoruldum
Deli akar idim şimdi duruldum
Felek bir ok attı şimdi vuruldum
Vay başıma gelene bak gelene

Muammer Badem gerçek adıdır. Aşık Özlemi(Muammer BADEM) 1957 yılında dünyaya gelmiştir. İstiklal savaşı gazilerinden Çolak Hüseyin’in iki oğlundan, büyük oğlu Çolağın Hasan olarak anılan Hasan BADEM’ in oğludur. Değme Felek’, ‘Suna Boylum’, ‘Ben Gülmedim’ gibi sevilen eserlerin bestecisi ve söz yazarı Muammer Badem memleketi Amasya’nın Gümüşhacıköy İlçesi İmirler Köyüdür.

‘Aşık Özlemi’ olarak tanınan Muammer Badem’in öldüğü zaman cenazesine Türkiye’nin birçok yerinden halk ozanı ve sevenleri ile katıldı. O dönem Oğlu Ozan Can Bademi, kızı Ezgican Bademi, kardeşleri Mukaddes, Kemal ve Azmi Bademi taziyeleri kabul etti.

Oğlu ve kızı güçlükle ayakta dururken yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Cemevi önündeki törende yapılan konuşmaların ardından Muammer Badem, aile kabristanlığında toprağa verildi.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Aşık Özlemi kimdir? Nerelidir? Aşık Özlemi hayatı, biyografisi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page