Emekli Ve Memura Zam Ne Kadar Olacak? Memur Zammı 2023 Temmuz

07.06.2023
A+
A-
Emekli Ve Memura Zam Ne Kadar Olacak? Memur Zammı 2023 Temmuz

Emekli Ve Memura Zam Ne Kadar Olacak? Memur Zammı 2023 Temmuz Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Emekli Ve Memura Zam Ne Kadar Olacak? Memur Zammı 2023 Temmuz sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Temmuz ayında asgari ücrete yapılacak ara zammın belirlenmesi için anket çalışması yapılırken Asgari Ücret Tespit Komisyonu da Kurban Bayramı’ndan hemen sonra toplanacak. Çalışma Bakanı Işıkhan’ın başkanlık yapacağı komisyon toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü verdiği ara zam belirlenecek. Ara zammın belirlenmesinde Temmuz’un ilk haftasında açıklanacak Haziran ayı verileri ile ortaya çıkacak 6 aylık enflasyon belirleyici olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, milyonlarca asgari ücretlinin heyecanla beklediği asgari ücrete ara zam için toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na başkanlık edecek. Yapılacak ara zamda haziran başında açıklanacak mayıs ayı enflasyon verileri de dikkate alınacak. Yeni asgari ücrete refah payı ile birlikte yüzde 30 zam ön plana çıkarken, net ücretin 11 bin 58 lira (brüt 13 bin 10 lira) olması bekleniyor. Bakan Işıkhan, birinci dereceye gelen bütün memurlara ek göstergeden esnafın prim gün sayısının düşürülmesine kadar birçok yasal düzenlemeyi Meclis’e taşıyacak.

Sizler için bizlerde Emekli Ve Memura Zam Ne Kadar Olacak? Memur Zammı 2023 Temmuz sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page