Aslı İnandık babası kimdir? Nereli? Annesi kimdir? Aslı İnandık aslen nereli?

24.04.2023
A+
A-
Aslı İnandık babası kimdir? Nereli? Annesi kimdir? Aslı İnandık aslen nereli?

Aslı İnandık babası kimdir? Nereli? Annesi kimdir? Aslı İnandık aslen nereli?

Yaklaşık 11 ay önce instagramda bu şekilde duyurmuştur, Babam dün gece bu dünyadan gitti. Çok çabaladı kalmak için, ama olmadı. Başka bi çocuğun babası olsan çok kıskanırdım baba. Umarım gittiğin yerde huzurlu olursun ve her gün ama her gün seni özlemeye devam edeceğimizi bilir görürsün. Seni çok seviyorum “tombulcan”ım.

Aslı İnandık, 3 Ekim 1989 tarihinde Ankara’nın Anıttepe ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminin ardından Ankara Güzel Sanatlar Lisesinde müzik bölümünde okudu ve Gazi Üniversitesinde Müzik bölümünü bitirdi. Ardından Ankara Üniversitesinde oyunculuk eğitimi aldı. Daha sonra İstanbul’a yerleşti.

Oyunculuk eğitimi devam ederken Vine ve Instagram’da karakter videoları yayınlamaya başladı ve YouTube ile devam etti. Gülse Birsel’in bu videoları görüp kendisine teklifi üzerine 2014 yılında Yalan Dünya’nın final bölümünde ufak bir rol ile dizi kariyerine başladı. Aslı İnandık babası kimdir? Nereli? Annesi kimdir? Aslı İnandık aslen nereli?

2017 yılında Güldür Güldür’e katıldı. Daha sonra yer aldığı diziler sırasıyla Yıldızlar Şahidim ve Benim Tatlı Yalanım dizileriydi. Yıldızlar Şahidim dizisinde Feraye ve Benim Tatlı Yalanım dizisinde Saniye Doğan karakterlerini canlandırdı.

Sinema kariyerinin ilk filmi 2015 yılında Buket karakteriyle yer aldığı Şevkat Yerimdar 2 filmi oldu. 2018 yılında ise Köleler Adası isimli oyunla tiyatro sahnesine çıktı. Aslı İnandık babası kimdir? Nereli? Annesi kimdir? Aslı İnandık aslen nereli?

Bu dönemde yaptığı açıklamalarda daha önce sosyal medyada yaratıp canlandırdığı karakterleri senaryolaştırıp film çekmek istediğini ifade etti. 2019 yılında bu isteğini gerçekleştirdi ve sekiz ayrı karakterini de canlandırdığı Aslı Gibidir filminde Aslı rolünü üstlenerek ilk başrolünü oynadı. Bir filmde bir oyuncunun sekiz ayrı karakteri canlandırması Türk sineması için bir ilkti.

Aynı yıl rol aldığı Soluk filminde canlandırdığı yine Aslı isimli karakterle 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ulusal yarışma kategorisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü aldı.

You cannot copy content of this page