Aslıhan Karahan kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi?

09.07.2023
A+
A-
Aslıhan Karahan kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi?

Modacı Aslıhan Karahan kimdir? Aslıhan Karahan kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Aslıhan Karahan kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

@aslihankarahanofficial kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Kendi ismine özel web sitesi vardır.

İstanbul’da Teşvikiye, Hüsrev Gerede Caddesi üzerinde kendisine ait Moda evi vardır. Özel tasarımlar yapmaktadır. Biyografisi hakkında internet ortamında pek bilgi bulunamamıştır. Evli mi? Eşi kim gibi bilgiler mevcut değildir.

Son yıllarda yaptığı defile ve koleksiyonlarla adından sıkça bahsettiren başarılı moda tasarımcısı Aslıhan Karahan, Uyanış koleksiyonunda ortaya koyduğu tavrıyla tüm moda ve hayvanseverlerden tam not aldı. Modacı Aslıhan Karahan ”Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy” adını verdiği defilesiyle adından söz ettiriyor. Karahan, Bana Göz Kulak Ol derneği öncülüğünde ve birçok ünlünün desteğini alarak gerçekleştirdiği bu defile ile sosyal sorumluluk projelerinin farkındalığına da dikkat çekti. Defileye Melis Birkan, Özge Borak, Irmak Ünal, Hazar Ergüçlü, Begüm Birgören, Alican Yücesoy, Özge Özder, Aslıhan Tandoğan gibi birçok ünlü imzasını attı.

KENDİSİ HAKKINDA ŞU BİLGİLERİ PAYLAŞMIŞTIR,

İlkokulda Türkiye çapında aldığım resim ödülü atölye serüvenimin başlangıcı oldu. Çok kıymetli ressamlardan uzun yıllar dersler aldım. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nde okudum. Bitirme tezimi dokuma bölümünden vermeyi ve kumaş alanında da kendimi geliştirmeyi arzu ettim. Mezun olduğum sene İTHİB kumaş tasarım yarışmasında 2.lik ödülüne layık görüldüm. Bir icat ve tasarımı bir araya getirmemin sonucunda ortaya çıkardığım kumaştan dolayı Amerika ve Japonya’da dünyada bir ilke imza atmış genç tasarımcı unvanını alırken birçok üniversiteden davetler aldım ve burslar kazandım. San martins teki keçe bölümüyle tanışıp araştırmalarımı bu yönde devam ettirdim. Almanya ve Türkiye de çeşitli firmalara kumaş tasarımları yaptım. Dikiş ve kalıp alanında kıymetli hocaların yanında eğitim aldıktan sonra Teşvikiye’de kendi showroom’umu açtım. Moda haftası kapsamındaki defileler, Pitti ve Feeric Fashion Week gibi moda etkinliklerini yakından takip ediyorum.

Sizler için bizlerde Aslıhan Karahan kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page