Ayfer Er kimdir, nerelidir? Ayfer Er Kaç Yaşında, doğumlu? Talat Er & Ayşen Birgör Neden ayrıldı?

03.01.2023
A+
A-
Ayfer Er kimdir, nerelidir? Ayfer Er Kaç Yaşında, doğumlu? Talat Er & Ayşen Birgör Neden ayrıldı?

Ayfer Er kimdir? Ayfer Er Kaç Yaşında? Talat Er Ayfer Er boşandı mı? Talat Er & Ayşen Birgör Neden ayrıldı? Ayşen Birgör eşi kimdir?

Ayfer Er, dünyayı dolaşan 7. Türk denizci ve Dünya’yı yelkenliyle dolaşan 3. Türk kadındır. 1993 yılında çalışmaya ara verdiği bir dönemde, bir tesadüf sonucu böyle bir seyahate çıkmaya karar vermiştir.

Ayfer Er, dünyayı dolaşan 7. Türk denizci ve Dünya’yı yelkenliyle dolaşan 3. Türk kadındır. 1993 yılında çalışmaya ara verdiği bir dönemde, bir tesadüf sonucu böyle bir seyahate çıkmaya karar vermiştir.

Ayşen Birgör kimdir?

3 Kasım 1977’de İstanbul’da dünyaya gelen müzisyen, şarkıcı, Türk Sanat Müziği sanatçısıdır. Müzik tutkunu bir ailedendir.

Ortaokul ve liseyi çalgı eğitimi alarak tamamladıktan sonra 1988 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Çalgı Eğitim Bölümü’nü kazandı.

Ayşen Birgör Türk Sanat Müziği’nin usta isimlerindendir. Hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Doğum tarihi, evli mi? kaç yaşında? nerede doğdu? Kısaca hayatı, müzik kariyeri ve biyografi bilgileri.

1977 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir, burcu Akrep’tir. İstanbul doğumlu sanatçı’nın baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Henüz 3 yaşında iken müzik ile tanışmış ve o dönemden itibaren ailesinin de desteği ile müzikle iç içe yetişmiştir. Dedesinin müziği olan tutkusu, ve babasının türküler okuması, kasetler doldurmasından etkilenmiştir.

Çok küçük yaşlarda sanatçı olmaya karar verdiğini belirten Birgör, ilerleyen yıllarda bu hayalini gerçekleştirdi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü’nü kazanarak eğitim almıştır.

Talat Er kimdir nerelidir?

25 Şubat 1968 Yılında Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. Keman’a olan ilgisi çok küçük yaşlarda, henüz ilkokul son sınıfta, aile dostları olan TRT sanatçısı Hasan Özçivi’nin teşvikiyle Keman’a başladı.

2017 yılında Talat Er Müzik Topluluğu’nun, Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde yapılan konserinde gerçekleşen teklifte Talat Bey, koro üyelerinden bir bankada yönetici olarak çalışmakta olan Nergis Kılıç’a kendi müziği eşliğinde “Benimle Evlenir misin?” diye sordu.

Ayşen Birgör Müzik ve program çalışmaları;

İlk albümünü 1996 senesinde Gecem ismi ile müzik piyasasına sürmüştür. Bir çok usta sanatçıya vokallik yapan Ayşen Birgör bir dönem Atv kanalında yayınlanan Böyle mi Olacaktı isimli dizinin şarkısını seslendirmiştir. Bir çok önemli marka ve radyoların reklam cıngıllarını da başarı ile seslendirmiştir.

Ayrıca 2007 yılında Star Tv’de Popstar Alaturka programına katılmıştır. Yarışmada üçüncü olmuştur. Vokal yaptığı bazı sanatçılar, Emel Sayın, Adnan Şenses, Coşkun Sabah, Gülben Ergen, Serdar Ortaç ve Çelik’tir.

TRT1 kanalında Akşam Sefası programında solist olarak yer almış ardından TRT İstanbul Radyosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 yılında Bambaşka adlı ikinci albümünü çıkarmıştır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Müzik, ses ve sahne hakimiyeti Türkiye’nin son yıllarda yetirdiği en iyi yorumcular arasında yer almaktadır. En büyük hedefi ise Türk Müziğinin vazgeçilmez ve unutulmaz isimlerinden birisi olmaktır.

Günümüzde TRT Müzik ekranlarında Yıldızlar Altında programını sunmakta ve aynı zamanda solist olarak sanatını icra etmektedir.

Usta sanatçı Ayşen Birgör’ün sosyal medya hesapları üzerinden sıkça resmini paylaştığı bir kızı vardır. Ancak günümüzde eşi ile evliliği sürmektemidir, boşanmış mıdır? bu konu hakkında maalesef hiç bir bilgiye ulaşılamamıştır. Sesinin güzelliği kadar müzik eserlerini hatasız ve halkın tabiri ile damardan okuduğu için büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Beni Çok Sev, Sen Benden Gittin Gideli, Feryat, Doktor, Ben Ne Yangınlar Gördüm, Yokluğun Her Dakika Ölüm Demek Gitme, Kurusa Fidanım, Eziz Dostum ve daha bir çok eseri hakkı ile okuyan yegane seslerdendir.

İzleyiciler ve Nergis Kılıç büyük şaşkınlık geçirdi. Gelin hanımın “Evet” yanıtıyla taçlanan evlilik teklifi böylelikle 2017’nin ilk ilginç evlilik tekliflerinden biri olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Talat Er, bu sürprizle ilgili kendisine soru yönelten gazetecilere: “Şükür Allah’a. Nişanı bir konserde bu 600 kişilik bir davetli topluluğu önünde gerçekleştirdik. Düğünü de 16 Şubat 2017’de gerçekleşecek diğer koromun konserine denk getirdim mi hayat pahalılığından hiç etkilenmeyiz” dedi. Er, bir yandan da 13 Ocak’ta çıkacak ‘Aşk’ adlı çalışmasının heyecanını yaşıyor.

Ayfer Er kimdir? Ayfer Er Kaç Yaşında? Kiminle evli? Talat Er Ayfer Er boşandı mı? Talat Er & Ayşen Birgör Neden ayrıldı? Ayşen Birgör eşi kimdir?

You cannot copy content of this page