Ayperi kimdir? Ayperi gerçekte kim? Ayperi kimdir Vikipedi? Ayperi gerçek mi?

15.06.2023
A+
A-
Ayperi kimdir? Ayperi gerçekte kim? Ayperi kimdir Vikipedi? Ayperi gerçek mi?

Ayperi kimdir? Ayperi gerçekte kim? Ayperi kimdir Vikipedi? Ayperi gerçek mi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ayperi kimdir? Ayperi gerçekte kim? Ayperi kimdir Vikipedi? Ayperi gerçek mi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Sizler için bizlerde Ayperi kimdir? Ayperi gerçekte kim? Ayperi kimdir Vikipedi? Ayperi gerçek mi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Fatma Hümeyra Akbay, 15 Ekim 1947 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Babası, bir dönem Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı da yapmış olan profesör Muvaffak Akbay; annesi ise babasının görevi dolayısıyla Mısır’da yetişmiş ve sıkı bir eğitimden geçmiş, dört dil bilen Malike Hanım’dır. Filmde Hümeyra rolünün hakkını verirken: “Hümeyra’yı izlediniz” der gibi selam çakıyor beyaz perdeden. Asıl adı Hatice sahne adı Ayperi olan gerçek hayatımızdaki Farah Zeynep Abdullah da fiziği ve sesiyle birleşen henüz tam olgunlaşmamış ama gelecek için hayli umut vad eden oyunculuğuyla “ben varım” diyor.

Unutursam Fısılda filminin hikayesi gerçek mi?

Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde olduğu Unutursam Fısılda, gerçek bir hikayedir. İki ses sanatçısı kardeş olan Hanife ve Ayperi’nin hikayesinin anlatıldığı film, gidenlerin ve kalanların öyküsünü beyazperdeye taşıyor. Abla Ayperi yaşadıkları kasabadan Tarık ile beraber müzik aşkıyla ve de özgürlükleri için uzaklaşırken, yanında kardeşinin sırrını da götürür. Hanife’nin yaşamını şekillendirecek olan bu sır, Ayperi içinse hayati önem taşımaktadır… Yıllar sonra karşı karşıya geldiklerinde iki kız kardeşin yapabildikleri ve yapamadıkları ortaya dökülecektir…

Fatma Hümeyra Akbay, 1967 yılında aile baskısıyla Haluk Aşkın ile yaptığı evliliğini 1969 yılında sonlandırdı. 1971 yılında ikinci evliliğini Fikret Hakan ile yaptı. Çiftin bu evliliği aynı yıl içinde sonlandı. Fatma Hümeyra Akbay, 1972 yılında üçüncü evliliğini Mithat Bigat ile yaptı. Çiftin evliliği 1979 yılında sona erdi. Hümeyra, dürdüncü evliliğini 1981 yılında Ömer Kavur ile yaptı. Bu evlilikte 1983 yılında boşanma ile sonuçlandı. Son evliliğini Jimmy Cicero ile 1999 yılında yaptı ve bu evliliğide iki yıl sürdü.

Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde olduğu Unutursam Fısılda, gerçek bir hikayedir.

You cannot copy content of this page