Ayşe Dinçer Kimdir? Ayşe Dinçer Kaç Yaşında ve Nereli?

20.04.2022
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ayşe Dinçer Kimdir? Ayşe Dinçer Kaç Yaşında ve Nereli?

Ankaralı Ayşe olarak da anılan Ayşe Dinçer 1977 yılında dünyaya gelmiştir. Mersin’li olan Dinçer lise eğitimini Mersin Gazi Lisesi’nde tamamlamıştır. Ünlü isim lisede katıldığı bir ses yarışmasında birinci olmuştur. Ardından genç yaşlardan itibaren düğünlerde sahne almaya başlayan Dinçer, bu şekilde erken yaşta aile bütçesine katkıda bulunmaya başlamıştır. Ayşe Dinçerler 1996 yılında TRT Türk Halk Müziği yarışmasına katılarak Akdeniz bölge birincisi olmuş ve Türkiye ikincisi seçilmiştir. 2002 yılında Mersin’den Ankara’ya taşınan Dinçer sonrasında İstanbul’a taşınmaya karar vermiştir. İstanbul’da Koçum Benim isimli albümünü çıkarmış ve sahne almaya başlamıştır. Dinçer 2008 yılından itibaren birçok ülkede onlarca konser vermiştir. Dinçer, iş adamı Emre Ergen ile birliktedir.

Ayşe Dinçer, 1977 yılında doğdu. Ankara havaları ile tanınan Ayşe Dinçer, müzik severler tarafından Ankaralı Ayşe olarak tanınmaktadır. Başarılı sanatçı bir röportaj’da aslen Mersin’li olduğunu, ancak Ankara’da doyduğunu belirtmiştir. Artık Ankara’lıyım diyerek bu konuya açıklık getirmiştir.

Aylin Dinçer’de kendisi gibi sanat dünyasının sevilen seslerinden birisidir. Mersin Gazi Lisesinde eğitim görürken, Liseler arası ses yarışmasında 1. olmuştur. Çocukluk dönemi yokluk içinde geçmiş, o dönemlerde Mersin’de düğünlerde sahne almış para kazanmış ve aile geçimine katkı sağlamıştır.

En büyük hayallerinden birisi Belkıs Akkale ile tanışmaktı. 1996 senesinde ise Akkale’nin de jüri olarak yer aldığı, TRT Türk Halk Müziği yarışmasına katılmış yarışmada Akdeniz bölge 1. si ve Türkiye 2.si olarak hayalini gerçekleştirmiştir.

2002 yılında Mersin’den Ankara’ya yerleşmiş, 6 yıl Ankara’da yaşamış, Koçum Benim isimli albüm ile birlikte İstanbul serüveni başlamıştır. 2008 yılından itibaren, Türkiye dışında, Amerika, Avrupa ve Avustralya gibi dünyanın bir çok ülkesinde sayısız konserlere imzasını atmıştır.

Aslen Mersinli olan Ayşe Dinçer Emre Ergen ile evli. Ayşe Dinçer’in konser işlerini de eşi Emre Ergen yapmaktadır.

You cannot copy content of this page