Sezerciğin annesi Aysel İnanoğlu kimdir? Sezer İnanoğlu, annesi ve babası? Sezer İnanoğlu’nun babası kimdir?

15.06.2023
A+
A-
Sezerciğin annesi Aysel İnanoğlu kimdir? Sezer İnanoğlu, annesi ve babası? Sezer İnanoğlu’nun babası kimdir?

Sezerciğin annesi Aysel İnanoğlu kimdir? Sezer İnanoğlu, annesi ve babası? Sezer İnanoğlu’nun babası kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Sezerciğin annesi Aysel İnanoğlu kimdir? Sezer İnanoğlu, annesi ve babası? Sezer İnanoğlu’nun babası kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Sizler için bizlerde Sezerciğin annesi Aysel İnanoğlu kimdir? Sezer İnanoğlu, annesi ve babası? Sezer İnanoğlu’nun babası kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Sezer İnanoğlu, Türk film yapımcısı, oyuncudur.

Sezer İnanoğlu/Babası Berker İnanoğlu Annesi Aysel İnanoğludur.

Sezerciğin annesi babası kim? Hayatı Çocuk yaşlarda, Sezercik adıyla çeşitli filmlerde oynamıştır. Büyüyünce sinemayı bırakmış ve babası Berker İnanoğlu’ndan kalan film şirketinin başına geçmiştir.

İlker İnanoğlu’nun annesidir. Babası Berker İnanoğlu. Annesi Aysel İnanoğludur.

Yeşilçam’da çok sayıda filmin yönetmeliğini yapan ve yakın zamanda seyircilerin beğenisi toplayan dizilerin de yapımcılığını üstlenen Türk sinema ve dizi sektörünün duayen isimlerinden Türker İnanoğlu’ndan gelen haberle tüm sevenleri üzüntüye boğuldu. Yeşilçam’a damgasını vuran baş yapıtların altına imza atan duayen Türker İnanoğlu, sinema dünyasına adını altın harflerle yazdırmıştır.

Sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran yapımcı Türker İnanoğlu, 1960 yılında faaliyete giren Erler Film’in de kurucusudur.

Türker İnanoğlu, 18 Mayıs 1936 tarihinde dünyaya geldi. 

1957 yılında Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda öğrenciyken, yönetmen yardımcısı olarak sinema alanına girdi. Ömer Lütfi Akad ve Nişan Hançer gibi ünlü yönetmenlerle çalıştı.

1959 yılında yaptığı Senden Ayrı Yaşayamam filmiyle yönetmenliğe başladı.

1960 yılında Erler Film adında kendi sahibi olduğu bir film şirketi kurdu.

1979’da Ulusal Video şirketini, 1985 yılında da bir televizyon stüdyosu kurdu. Çok sayıda televizyon yapımlarına imzasını attı.

Beyoğlu’nda Atlas Sineması, Şişli’de Kent Sineması, Kavacık’ta Boğaziçi Sinemalarının da sahibidir. 2005 yılında İstanbul Maslak’ta, TİM (Türker İnanoğlu Maslak Show Center) açtı.

Türker İnanoğlu, oyuncu Filiz Akın’la yaptığı evlilikten İlker İnanoğlu dünyaya geldi. Filiz Akın’dan ayrıldıktan sonra 1974 yılında Gülşen Bubikoğlu ile evlendi ve bu evlilikten Zeynep isminde bir kızı oldu.

Türkiye onu ‘Sezercik’ karakteriyle tanıdı

Sezer İnanoğlu, 1967 yılında İstanbul’da doğdu.

Yapımcı Berker İnanoğlu ile Aysel İnanoğlu’nun çocuğu olan Sezer İnanoğlu, 1970’lerde kendi adıyla özdeşleşmiş çocuk karakter ‘Sezercik’ adıyla çekilen filmlerde rol aldı.

Yeşilçam’ın çileli çocuğu “Sezercik” lakaplı Sezer İnanoğlu, 4’üncü kez evlendi. İnanoğlu’nun, bu kez çocukluk aşkı olan mimar Seyhan Eyiçalış’la hayatını birleştirdiği öğrenildi. “Yemeğe çıktık, beni ikna etti”

Çok mutlu olduklarını söyleyen Seyhan Eyiçalış, “2001 yılında kısa süren bir beraberliğimiz oldu. Sezer bana ‘hep seninle evleneceğiz’ derdi. Ayrı kaldığımız zamanlarda hep birbirimizin hatrını sorduk. Çok saygılı bir şekilde arkadaşlığı devam ettirdik. Sonra yemeğe çıktık. Beni ikna etti evliliğe.” dedi. Daha önce 3 evlilik yapan Sezer İnanoğlu’nun bir kızı var.

You cannot copy content of this page