Aytaç Açıkalın kimdir, nereli, kaç yaşında? Aytaç Açıkalın eşi kimdir?

24.06.2023
A+
A-
Aytaç Açıkalın kimdir, nereli, kaç yaşında? Aytaç Açıkalın eşi kimdir?

Aytaç Açıkalın kimdir, nereli, kaç yaşında? Aytaç Açıkalın eşi kimdir? Şuay Nilhan Açıkalın kimdir? Şuay Nilhan Açıkalın nereli, kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Aytaç Açıkalın kimdir, nereli, kaç yaşında? Aytaç Açıkalın eşi kimdir? Şuay Nilhan Açıkalın kimdir? Şuay Nilhan Açıkalın nereli, kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Aytaç Açıkalın uzun yıllar Anadolu’da öğretmenlik yaptı ve yüzlerce öğrenci yetiştirdi. 1935 doğumlu olan Açıkalın 1977 yılında üniversiteye intisab etti ve 2002 yılında kıdemli profesör unvanı ile emekli oldu. Hocaların hocası unvanını alan Açıkalın’la 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenliği ve eğitim dünyamızı konuştu. Hatay’ın bir köyü vardır: Topraktutan. Yıl 1970 yolu yoktu. Burası Türkiye’nin en güney noktası. Yayladağı’ndan sonra iki saat yürüyerek ulaştık bir öğlen sonrasında. Çatısı, boyası ile okul uzaktan belli, bahçesine girdik, tek öğretmen, sesi geliyor, ders yapıyor. Pencereye yaklaştım, içeri baktım “bayağı kesirleri” anlatıyor. Müdür yok, denetimi yok bir bakıma Allah ile baş başa. Tek derslikte beş sınıf ile başa. Ama anlatıyor, soruyor, tekrarlıyor, cevap veriyor o çocuklardan, umutlardan örülmüş bir dünyada kentten kilometrelerce uzakta ve yalnız başına. Okul bahçesinin üç yüz metre ötesindeki Suriye topraklarına bakarak konuşuyoruz: Bir problem var mı? Diyorum Yok sadece çocuklarını buraya okula göndermek istiyorlar ama almıyorum diyor.

Şuay Nilhan Açıkalın 2012 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

2015 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde “Kaosta Liderlik: Angela Merkel ve Euro Krizi” konulu teziyle yüksek lisans, 2020 yılında “Siyasi Liderlik ve Dış Politika: Recep Tayyip Erdoğan ve Angela Merkel” adlı teziyle aynı üniversitede doktora derecesini aldı.

Jean Monnet Burs Programı kapsamında İngiltere’de Lancaster Üniversitesi ve Almanya’daki Berlin Humboldt Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulundu. Dr. Açıkalın liderlik, Türk dış politikası, kaos ve karmaşıklık teorisi, Türkiye-AB ilişkileri, göç çalışmalarında kadın ve kızlar, iklim mültecileri, gastrodiplomasi ve moda diplomasisi konularında teorik ve pratik olarak çalışmaktadır.

Açıkalın Türk-Alman İlişkilerinde Liderlik Diplomasisi kitabının da yazarıdır. Şehir ve sağlık diplomasisi ile de ilgilenen Açıkalın, Türkiye Sağlıklı Şehirler Birliği danışma kurulu üyesidir.

Sizler için bizlerde Aytaç Açıkalın kimdir, nereli, kaç yaşında? Aytaç Açıkalın eşi kimdir? Şuay Nilhan Açıkalın kimdir? Şuay Nilhan Açıkalın nereli, kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page