Hazım Babat kimdir? Babat aşireti nüfusu? Babat aşireti lideri Hazım Babat oldu? Göyan aşireti lideri kim?

25.05.2023
A+
A-
Hazım Babat kimdir? Babat aşireti nüfusu? Babat aşireti lideri Hazım Babat oldu? Göyan aşireti lideri kim?

Hazım Babat kimdir? Babat aşireti nüfusu? Babat aşireti lideri Hazım Babat oldu? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hazım Babat kimdir? Babat aşireti nüfusu? Babat aşireti lideri Hazım Babat oldu? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Babat Aşireti, İran’ın Kerman bölgesinde yaşayan bir aşirettir. Nüfusları yaklaşık 15.000 kişi civarındadır.

HAZIM BABAT 1959 ŞIRNAK DOĞUMLU. İLKÖĞRENİMİ ŞIRNAKTA DEVAM ETTi. GÖYAN AŞİRET LİDERİ FERHAN AĞANIN ÇOCUĞUYDU. ÇİFTÇİLİK VE HAYVANCILIKLA UĞRAŞIYORDU. 1984 YILINDA PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EYLEMLERİ BAŞLAYINCA AŞİRETLE BERABER DEVLETİN YANINDA DURDULAR. PKK TERÖR ÖRGÜTÜ FERHAN AĞAYI VE AİLESİNİ HEDEF ALDI VE 7 MART 1986 YILINDA ŞEHİT ETMİŞTİR. 19 TEMMUZ 1986 YILINDA BİR GRUP TERÖRİST KÖYE SALDIRDILAR HAZIM BABAT ORADA YARALANDI GAZİ OLDU.HALA DA AŞİRETİ İLE BERABER PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI MÜCADELE ETMEKTEDİR. HALİHAZIRDA DA GÖYAN AŞİRET LİDERİDİR. AYNI ZAMANDA MÜCADELESİNDE KENDİ AİLESİNDE 29 ŞEHİT VERMİŞTİR. EVLİ VE 8 ÇOCUK BABASIDIR.

Bugün bazı yayın organlarında şu haber ile gündem oldu.

Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ve beraberindeki generaller, dikkat çeken bir ziyaret gerçekleştirdi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Şırnak 23’üncü Piyade Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Halil Soysal, Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tuğay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Çekiç, Şenoba 48’inci Hudut Tuğay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Burak Yürüten ve Uludere İlçe Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan, Göyan Aşireti lideri Hazım Babat’ı evinde ziyaret etti.

Terör örgütü ile mücadelede devletin yanında yer aldığı belirtilen Babat aşiretine ziyarette, aileden şehit düşenler için dualar okundu. Çetin ve beraberindekiler bir süre Hazım Babat ile sohbet etti.

Ziyaretin ardından Hazım Babat, “Kendi ailemden verdiğim şehitler için dualar okundu. Tüm heyete şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Göyan aşireti lideri kim?

2021 yılında haberlere şu şekilde konu olmuştu.

Göyan Aşiret Lideri Hazım Babat, 1984 yılından bu yana PKK Terör Örgütünün eylemlerine karşı aşireti ile beraber devletin yanında yer alarak büyük mücadele veriyor. 1959 yılında Şırnak’ta doğan ve 8 çocuk babası olan Babat, “PKK’nın Kürtlerin düşmanı olduğunu” ifade etti.

Babat ailesi, bölücü terör örgütüne karşı en ön saflar da mücadele eden bir aile. Ailenin bu mücadelesini yakından takip eden komutanlardan biri de o dönemlerde bölgenin kritik yerlerinde bir çok komuta kademesinde görevde bulunmuş olan şu an Jandarma Genel Komutanı olan Orgenaral Arif Çetin paşadır… Her Mehmetçik gibi Arif Çetin paşada can siparene ve kahramanca Babat ailesinden desteklerini hiçbir zaman esirgemedi.

Sizler için bizlerde Hazım Babat kimdir? Babat aşireti nüfusu? Babat aşireti lideri Hazım Babat oldu? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page