Baha Boduroğlu kimdir? Aslen nereli? Eşi kimdir? Baha Boduroğlu öldü mü?

20.07.2023
A+
A-
Baha Boduroğlu kimdir? Aslen nereli? Eşi kimdir? Baha Boduroğlu öldü mü?

Baha Boduroğlu kimdir? Aslen nereli? Eşi kimdir? Baha Boduroğlu öldü mü? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Baha Boduroğlu kimdir? Baha Boduroğlu nereli ve kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Baha Boduroğlu, 3 Şubat 1947’de İstanbul Laleli’de dünyaya geldi. Bugün yani 20 Temmuz 2023 günü Şarkıcı ve besteci Baha Boduroğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gençliğinde Kent Oyuncuları, Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Tiyatrolarına girerek sanat hayatına adım attı. Sevilen grubun bir diğer üyesi Güzin Sokullu ile de bu tiyatroda tanıştı. İki ünlü isim, Selmi Andak’ın önerisiyle tiyatroyu hayatlarından çıkararak müziğe yoğunlaştı.

1971 yılında, ikili ilk 45’liklerini çıkarttılar. Boduroğlu, ile Aysel Gürel tanıştıktan sonra beraber pek çok şarkı yaptılar. ‘Gençlik Başımda Duman’ isimli albümle dikkatleri üzerine çekti.

2001 yılında Hurşid Yenigün, Esmeray, Atilla Atasoy, İskender Doğan, Ercan Turgut, Banu Kırbağ, Nur Yoldaş, Melike Demirağ, Semiha Yankı, Osman İşmen ve Selçuk Alagöz ile beraber Eski Dostlar isimli bir müzik grubu kurdular.

Sizler için bizlerde Baha Boduroğlu kimdir? Aslen nereli? Eşi kimdir? Baha Boduroğlu öldü mü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page