Bahattin Yücel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Bahattin Yücel eşi kimdir?

22.06.2023
A+
A-
Bahattin Yücel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Bahattin Yücel eşi kimdir?

Bahattin Yücel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Bahattin Yücel eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Bahattin Yücel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Bahattin Yücel eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Bahattin Yücel 1949 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Mehmet Selahaddin ve Vehbiye Yücel çiftinin oğludur.

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde görmüş ve Tarih bölümünden mezun olmuştur.

Bahattin Yücel’in uzmanlık alanı ve kendini geliştirdiği alan ise Osmanlı Medeniyetleri ve Müesseseleri idi. Kendisi Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinin yönetim kurulu üyesidir ve burada genel sekreterlik ve başkanlık görevlerinde bulunmuş ve bu mevkilerde çalışmıştır. Mehmet Bahattin Yücel, 1991 19. dönem ve 1995 20. dönem milletvekili olarak seçilmiştir. Seçimlere Anavatan Partisi (ANAP) ile girmiştir. 20 Ekim 1991 yılından 18 Nisan 1999 tarihine kadar Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yasama çalışmalarında bulunmuştur.

Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi koalisyon döneminde (Refah Yol Hükümeti) Turizm Bakanlığı görevine getirilmiştir. Sonra Söz Milletindir Partisi ve Doğru yol partisine geçiş yaptı. 1998 Yılında Anavatan Partisine geri döndü ve burada kaldı.

Bakanlığı bir yıl süren Mehmet Bahattin Yücel bakanlığından önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Turizm İhtisas Komisyonu üyeliği yapmıştır. Bakanlıktan ayrılması Tansu Çiller ve Necmettin Erbakan’a sunuduğu Sincan’a tank yürüten komutanın emekliye ayrılması teklifin kabul edilmemesi üzerine istifası ile gerçekleşmiştir. Bakanlığı sırasında Türkiye’de ki turist sayısını çok zor bir dönemden geçmiş olmasına rağmen yüzde 14.7 arttırmıştır.

Bakanlık görevini Işılay Saygın devralmış ve İbrahim Gürda’a teslim etmiştir. 1972 tarihinde Türk Ceza Kanununun 141 ve 142. Maddelerine karşı geldiği gerekçesi ile tutuklanmıştır. Kartal ceza evinde tutuklu kalan Mehmet Bahattin Yücel 1974 yılında 2 yıl sonra beraat etmiştir.

Türkiye’de ki kumarhaneler Mehmet Bahattin Yücel zamanında kapatılmıştır. Kapatılmasının nedeni olarak vergi ödememeleri, zarar etmeleri ve yatırım indiriminden yararlanmalarıdır. Şirketi 2003 yılında faaliyetlerini kapatmıştır ve kendisi ticaret yapmayı bırakmıştır.

Mehmet Bahattin Yücel, Fatıman Yücel ile evlidir ve iki çocuk sahibidir. Fatıman Yücel gazeteci ve televizyoncudur. Fatıman Yücel Vatan’da gazetesinde başladığı gazetecilik kariyerine aktüel gibi dergilerle devam etmiştir.

Bunun haricinde Kanal D’de yayınlanan “El Ele” programını yapmıştır. Program daha sonraları başka kanallara taşınmıştır. Şuan da ise bir şirkette sosyal sorumluluk projelerinde danışmanlık yapıyor. Mehmet Bahattin Yücel’in iki evladı da erkektir.

Mehmet Bahattin Yücel 1971 yılında henüz öğrenciyken Kayhan Turizm’de çalışmaya başlamıştır. Kendi deyimi ile önce turizmci olmuş daha sonra tarih bölümünü bitirmiştir.

Sizler için bizlerde Bahattin Yücel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Bahattin Yücel eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page