Baki Kemancı kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Babası kimdir? Baki Kemancı biyografi?

10.06.2023
A+
A-
Baki Kemancı kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Babası kimdir? Baki Kemancı biyografi?

Baki Kemancı kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Babası kimdir? Baki Kemancı biyografi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Baki Kemancı kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Babası kimdir? Baki Kemancı biyografi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

@bakikemanciofficial kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Baki Kemancı 1968 yılında Çanakkale’nin Biga ilçesinde doğdu.

Müzikle yakından ilgilenen aile ortamında yetişti. sekiz yaşından itibaren babasından ve dedesinden keman dersleri almaya başladı.

Baki Kemancı i̇lköğretim ve liseyi Biga’da tamamladıktan sonra 1979 yılında girdiği İTÜ Türk musikisi devlet konservatuarında eğitimini 1984 yılına kadar sürdürdü.

Aynı yıllarda çeşitli cemiyetlerin çalışmalarına katılarak pratiğini ve repertuarını geliştirdi.

1986 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak İstanbul radyosunda yetişmiş keman sanatçısı sıfatıyla atandı.

1988 yılında Kempa yaylı grubu’nun üyeleri arasında yer aldı.

Müzik piyasasında çeşitli sanatçılara müzik yönetmenliği ve şeflik yapan kemancı, yurt içi ve yurt dışında Türk müzik sanatını tanıtmaya devam etmektedir. Baki Kemancı isimli sanatçı bir albüm çalışması içerisinde olduğunu söylemişti.

Sizler için bizlerde Baki Kemancı kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Babası kimdir? Baki Kemancı biyografi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page