Bebekken konuşan peygamber kimdir? Bebekken konuşan Peygamber ilk ne demiştir?

07.06.2023
A+
A-
Bebekken konuşan peygamber kimdir? Bebekken konuşan Peygamber ilk ne demiştir?

Bebekken konuşan peygamber kimdir? Bebekken konuşan Peygamber ilk ne demiştir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Bebekken konuşan peygamber kimdir? Bebekken konuşan Peygamber ilk ne demiştir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Meryem Suresinin 30. ayetine göre Hz. İsa bebekken ona Allah tarafından konuşma yeteneği verilmiştir ve “Ben Allah’ın seçilmiş bir kuluyum. O bana Kitap verdi ve beni peygamber yaptı.” demesi buyrulmuştur.

Mucizevi bir şekilde 3 bebeğin henüz beşiklerindeyken konuştuğuna inanılır.

Beşikteki bir bebeğin mucize veya keramet olarak konuşabileceğine inanılır. Bebekken konuşan peygamberlerin ilki Hz. Meryem oğlu Hz. İsa’dır. Ebu Hureyre’nin hadisini Buharî de rivayet etmiştir. (Buhari, Enbiya, 48)

”Üç kişiden başka beşikte konuşan olmamıştır. (Beşikte konuşanların birincisi) Meryem oğlu İsa aleyhisselam’dır.”

”(Beşikte konuşanların İkincisi ise) Cureyc’dir. Cureyc ibadete düşkün bir kimseydi. Cureyc kendisine bir manastır yaptı…”

Sizler için bizlerde Bebekken konuşan peygamber kimdir? Bebekken konuşan Peygamber ilk ne demiştir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Beşikteyken konuştuğuna rivayet edilen üçüncü isim ise Beni İsrail’den bir kadının çocuğudur. Hadiste henüz beşikte sadece üç bebeğin konuştuğu belirtilmekle beraber, bebeklik çağında yedi, hatta on çocuğun konuştuğuna dair rivayetler vardır.

You cannot copy content of this page