Bedrana ne demek? Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu, filmi nerede çekilmiştir?

25.05.2023
A+
A-
Bedrana ne demek? Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu, filmi nerede çekilmiştir?

Bedrana ne demek? Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu? Bedrana filmi nerede çekilmiştir Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Bedrana ne demek? Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu, filmi nerede çekilmiştir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

1974 yapımı filmin ismidir. Yasadigi çevrenin geleneklerine uyup intihar etmek zorunda birakilan bir köylü kizin ask öyküsü. Yazar Süreyya Duru’dur. Bedrana filminde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki toprak ve insan ilişkileri konu alınmıştır. Bedrana, Süreyya Duru’nun yönetmenliğini üstlendiği 1974 çıkışlı Türk filmidir. Bekir Yıldız’ın romanından uyarlanmış olup Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki toprak ve insan ilişkilerini konu almaktadır. 1974 yılında çekilen Bedrana filminin çekimleri Elazığ ilinde gerçekleştirilmiştir. Perihan Savaş’ın 14 yaşında olduğu Bedrana filmi çekimleri sırasında yaşadıklarını Perihan Savaş şöyle anlatıyor; “O zaman Elazığ’da bir otel vardı. Bir müddet burada çalıştık ve daha sonra Palu’ya gittik.

Sizler için bizlerde Bedrana ne demek? Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu, filmi nerede çekilmiştir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page