Bengü Şap Kimdir? Bengü Babaeker Şap Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli mi? Sevgilisi?

10.03.2023
A+
A-
Bengü Şap Kimdir? Bengü Babaeker Şap Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli mi? Sevgilisi?

Bengü Şap Kimdir? Bengü Babaeker Şap Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli mi? Sevgilisi?

Arama motorlarında en çok isimler arasında Bengü Şap Babaeker var. Bengü Şap Babaeker son zamanlarda en merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, Bengü Şap Babaeker kimdir? Bengü Şap Babaeker kaç yaşında? Bengü Şap Babaeker nereli, mesleği ne?

Gazeteci Bengü Şap @bengushap kullanıcı adı ile Twiterda bulunur.

Bengü Babaeker Şap, gazetecilik çalışmalarını KRT TV ekranlarında Olağan İşler programıyla sürdürmektedir.

1970 yılında Kars’ta dünyaya gelen Bengü Babaeker Şap, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış, Metin Işık ve ailesinin de desteğiyle gazeteciliğe başlamıştır.

Bengü Şap Babaeker, 1970 yılında Kars’ta dünyaya geldi. Babaeker, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Babaeker, gazetecilik hayatına Dünya Gazetesi’nde başladı. Yazılı basın kariyeri kısa süren Babaeker, Kanal 6’ya transfer oldu. O yıllarda bilindik televizyonlarda haber editörlüğü ve haber müdürlüğü yaptı. Kanaltürk, Habertürk, TV24 gibi yayın kuruluşlarında uzun yıllar çalıştıktan sonra Haber Global televizyonu ve Independent Türkçe servislerinin kurucu yönetim kadrosunda yer aldı.

Halk TV Haber Koordinatörü görevinden ayrılarak KRT TV’de Haber Koordinatörü olarak çalışmaya başladı fakat daha sonra tekrar Halk TV’ye dönerek haber müdürü olarak görevine devam ediyor. Bengü Şap Babaeker evli ve bir çocuk annesidir.

1993 yılında mesleğe ilk adımını atan Bengü Babaeker Şap, bu zamana kadar TV24, Halk TV, Kanal 6, Haber Global gibi medya kuruluşlarında görev yapmıştır.

Bengü Babaeker Şap, son olarak KRT TV ekranlarında gazetecilik yapmaktadır.

Ziya Gökalp İlkokulu’nda, Yalova Lisesi’nde okumuştur. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kanaltürk, Habertürk, TV24 gibi yayın kuruluşlarında uzun yıllar çalıştıktan sonra Haber Global televizyonu ve Independent Türkçe servislerinin kurucu yönetim kadrosunda yer aldı.

Halk TV Haber Koordinatörü görevinden ayrılarak KRT TV’de Haber Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır.

Bengü Şap Babaeker evli ve bir çocuk annesidir.

You cannot copy content of this page