Bengü Şen Kimdir? Kaç Yaşında? Bengü Şen’in annesi kimdir? Şener Şen’in kızının annesi kimdir?

28.04.2023
A+
A-
Bengü Şen Kimdir? Kaç Yaşında? Bengü Şen’in annesi kimdir? Şener Şen’in kızının annesi kimdir?

Bengü Şen Kimdir? Kaç Yaşında? Bengü Şen’in annesi kimdir? Şener Şen’in kızının annesi kimdir?

Bengü Şen Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur.

Aynı zamanda yazardır. 2010 senesinde Çocuklar Duymasın adlı sitkom dizisinde oynadığı Vuvuzela Nurten kişiliği ile hafızalara kazındı.

Bengü Şen İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı ve eğitim yaşamına mega şehirde başladı. Oyunculuk kariyerinin ilk basamağı İstanbul Belediye Konservatuarı oldu. Tiyatro sahnelerine Ayfer Feray Tiyatrosu’nda başladı.

Bu süreci ardından Nisa Serezli Tiyatrosu ve Gülriz Sururi ile Engin Cezzar Tiyatrosu takip etti. Kariyerinin dönüm noktalarından bir diğeride Dormen Tiyatrosu oldu.

Burada birden fazla oyunda sahne aldı. Ardından Kenterler Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı.

Takvimler 1977 yılını gösterdiğinde özel yaşamında radikal kararlar alarak önce evlendi. Ardından Almanya’ya, Münih’e yerleşti. 8 yıl Volkshochschule mektebinde Türk mutfağı ve lezzetlerini tanıtan isim oldu. Almanya’da da tiyatro oyunculuğunu bırakmayan Bengü Şen Nokta Tiyatrosunda 6 yıl boyunca tiyatro sahnelerinden inmedi.

Televizyon ekranlarında da rol alan Bengü Şen “Çocuklar Duymasın” dizisinde “Vuvuzela Nurten” kişiliği ile ön plana çıktı.

İsim benzerliği olan diğer bir Bengü ise;

DİĞER BENGÜ ŞEN KİMDİR?

Şener Şen’in ilk evliliğinden 1974 yılında dünyaya gelen Bengü Şen kameralardan uzak büyüdü. Babasının aksine televizyon dünyasından uzak duran Bengü Şen, başarılı bir iş kadını oldu. Özel hayatıyla gündeme gelmek istemeyen sanatçının gözlerden uzak büyüttüğü Bengü Şen adında bir kızı var. Baba- kızın benzerliği ise herkesi şaşırtacak cinsten. Türk sinemasının efsane isimlerinden Şener Şen, girdiği her rolün hakkını vererek izleyicinin gönlünde taht kurmuş bir sanatçı.

You cannot copy content of this page