Belgin Sarılmışer kimdir? Bergen’in mezarı nerede, neden kafeste? Bergen’in mezarı neden kilitli?

30.06.2023
A+
A-
Belgin Sarılmışer kimdir? Bergen’in mezarı nerede, neden kafeste? Bergen’in mezarı neden kilitli?

Bergen’in ölümüne yol açan Halis Serbest’in kızına mezarda da rahat vermeyeceğim dediğini belirten Bergen’in annesi, kızının mezarının kafeste korunmasını isteyerek bu şekilde yaptırmıştır. 30 yaşında hayata gözlerini yuman Bergen vefatının akabinde memleketi Mersin’de Şehir Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Bu kafesin sebebi, hikayesinin sonunda yer alan katili olan kocasının son sözlerinde saklı. İddiaya göre, kocası Halis Serbest, Bergen’i vurduktan sonra “Seni mezarında bile rahat bırakmayacağım” demesiydi. Ve Bergen’in annesi mezarını saran kocaman bir kafes yaptırdı.

Asıl adı Belgin Sarılmışer olan ve Bergen olarak bilinen şarkıcı, 1959 yılında Mersin’de dünyaya geldi. 7 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Bergen, annesi ve babası boşandıktan sonra annesi ile beraber Ankara’ya yerleşti. Ankara’da konservatuar orta bölümüne başladı, fakat bu eğitimi yarım bıraktı. Bir süre memur olarak PTT bünyesinde çalıştı. Bir gece Ankara’da arkadaşları ile eğlenmeye çıktığında Seyman Kulüp isimli pavyonda arkadaşlarının ısrarı üzerine sahneye çıkar ve bir şarkı söyler. Orhan Gencebay’ın “Batsın Bu Dünya” isimli şarkısını söyleyen Bergen herkes tarafından çok beğenilir. Pavyon sahibi Bergen’e sahne almasını teklif eder ve Bergen’in müzik kariyeri bu şekilde başlar.

Ankara’da birçok pavyonda çalıştıktan sonra Adana’dan gelen bir teklifi değerlendirir ve Adana’ya gider. Adana’da Halis Serbest ile tanışır. Halis Serbest, her pavyona gelir, en ön masada oturur ve Bergen’i izlerdi. Sürekli çiçek ve hediyeler gönderen Halis Serbest yoğun ısrarlar üzerine sonunda Bergen’i ikna eder ve evlenirler. Fakat daha sonra Halis Serbest’in başkası ile evli olduğu ortaya çıkınca Bergen ayrılır ve ilişkiye son verir.

You cannot copy content of this page