Beytocan kimdir? Beytocan eşi kimdir? Ailesi? Beytocan ne zaman öldü?

16.09.2023
A+
A-
Beytocan kimdir? Beytocan eşi kimdir? Ailesi? Beytocan ne zaman öldü?

Beytocan kimdir? Beytocan eşi kimdir? Ailesi? Beytocan ne zaman öldü? Beytocan kaç yaşında öldü? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Beytocan kimdir? Beytocan eşi kimdir? Ailesi? Beytocan ne zaman öldü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Beytocan’ın gerçek ismi Beytullah Güneri‘dir. Beytocan,1 Ekim 1955 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğmuştur.Aslen de Diyarbakırlıdır. Beytocan 68 yaşında idi, İsveç’te uzun süredir kanser tedavisi gören ve salı günü vefat eden Kürt sanatçı Beytocan’ın (Beytullah Güneri) cenazesi vasiyeti üzerine Stockholm’de defnedildi.

Müzisyen vefatından önce verdiği bir söyleşide imkansızlıklar içerisinde sanat çalışmaları yürüttüğünü anlattı. Bir süre önce ağır bir ameliyat geçiren ve çenesinin bir kısmı sağ tarafından çıkarılarak, ayağından bir parça yerine konulan Beytocan, konuşmakta güçlük geçiyordu.

Sizler için bizlerde Beytocan kimdir? Beytocan eşi kimdir? Ailesi? Beytocan ne zaman öldü? Beytocan kaç yaşında öldü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page