Bianka Cekusz Kimdir? Kaç yaşında? Bianka Cekusz yaşı? Bianka Cekusz ne iş yapıyor?

12.05.2023
A+
A-
Bianka Cekusz Kimdir? Kaç yaşında? Bianka Cekusz yaşı? Bianka Cekusz ne iş yapıyor?

Bianka Cekusz Kimdir? Taha Akgül’ün Eşi Bianka Cekusz Kimdir? Bianka Cekusz Kaç Yaşında ve Nereli? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Bianka Cekusz Kimdir? Taha Akgül’ün Eşi Bianka Cekusz Kimdir? Bianka Cekusz Kaç Yaşında ve Nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Serbest stil 125 kiloda mücadele eden sporcu ASKİ Spor Kulübü bünyesinde kariyerini sürdürmektedir. 2 kez Dünya ve 9 kez Avrupa şampiyonu olmuştur. 2016 Yaz Olimpiyatlarında altın ve 2020 Yaz Olimpiyatlarında bronz madalya kazanmıştır. 2016 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Sporcu Komisyonu Başkanıdır.

Bianka Cekusz, Macaristan kökenlidir. Milli Güreşçi Taha Akgül ile bir süre birlikte olan Bianka Cekusz, 25 Eylül 2022 tarihinde Ankara’da dünya evine girdiler. Çiftin nikah merasimine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, çiftin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Çiftin nikahını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen kıymıştı. Bianka Cekusz’un kaç yaşında olduğu ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak Bianka Cekusz Kimdir? Taha Akgül’ün Eşi Bianka Cekusz Kimdir? Bianka Cekusz Kaç Yaşında ve Nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page