Birol Küle kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Birol Küle Özgeçmiş, Vikipedi

02.11.2023
A+
A-

TMSF bünyesindeki sorunlu kredilerin kamu adına tahsili ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun yürürlüğe girmesini takiben piyasa mimarisini değiştiren ikincil mevzuatın oluşturulmasında aktif rol alan Küle’nin bankacılık, finansal piyasalar, düzenleme ve denetim alanlarında 25 yıldan fazla tecrübesi bulunmaktadır.

Birol Küle kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Birol Küle Özgeçmiş, Vikipedi

Rekabet kurumu başkanı Birol küle kimdir? Birol Küle kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Birol Küle kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yeni atamalar Resmi Gazete’de yayınlandı. Rekabet Kurulu Başkanlığı’na atanan 1964 Ankara doğumlu olan Birol Küle, Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olup, Bilgi Üniversitesi’nden Bankacılık ve Finans yüksek lisans derecesi bulunmaktadır.

Meslek hayatına başladığı 1992 yılından 2010 yılına kadar farklı katılım bankalarında çalıştıktan sonra, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda Tahsilat Dairesi Başkanı olarak görev almıştır.

Söz konusu görevini takiben 2012 yılında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Üyesi olarak atanmış ve SPK’da Başkan Vekilliği ile Yatırımcı Tazmin Merkezi üyeliği yapmıştır.

Birol Küle, 2 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2019/368 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile de Rekabet Kurulu Başkanlığına atanmıştır.

TMSF bünyesindeki sorunlu kredilerin kamu adına tahsili ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun yürürlüğe girmesini takiben piyasa mimarisini değiştiren ikincil mevzuatın oluşturulmasında aktif rol alan Küle’nin bankacılık, finansal piyasalar, düzenleme ve denetim alanlarında 25 yıldan fazla tecrübesi bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuğu olan Birol Küle iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Birol Küle kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page