Buket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ünlü oyuncu Buket Dereoğlu evli mi?

18.06.2023
A+
A-
Buket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ünlü oyuncu Buket Dereoğlu evli mi?

Buket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ünlü oyuncu Buket Dereoğlu evli mi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Buket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ünlü oyuncu Buket Dereoğlu evli mi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Tam adı Selin Buket Dereoğlu olan sanatçı 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İzmir kökenli bir ailenin kızı olan Buket Dereoğlu’nın annesi İdil Yazgan ve babası, Dereoğlu henüz üç yaşındayken boşanmıştır. Ünlü sanatçı aynı zamanda ünlü oyuncu Ercan Yazgan’ın da manevi kızıdır.

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Tiyatro oyunculuk Bölümünden mezun olan Buket Dereoğlu, oyunculuğa annesinin tiyatrosu olan “İdil Abla Çocuk Tiyatrosu”nda başladı. Daha sonra Dormenler Tiyatrosu, Gülriz Sururi- Engin Cezzar Tiyatrosu, Ercan Yazgan- Bülent Kayabaş Tiyatrosu”, TİM, “Tiyatro Portakal” gibi tiyatro gruplarında sahne aldı.

1989 yılında başlayan 13 yıl devam eden “Bizimkiler” dizisinde Erdal Özyağcılar, Ercan Yazgan, Aykut Oray, Savaş Dinçel, Zihni Göktay, Meral Çetinkaya gibi birbirinden usta oyuncularla birlikte rol almıştır. 90’lı yıllarda Bizimkiler’in yanı sıra, Cümbüş Sokak, Sarı Gacı, ve Tatlı Kaçıklar dizilerinde de rol almıştır. 2012 yılında ise “Eve Düşen Yıldırım” dizisinde rol almıştır. Sevilen oyuncu son olarak, 2015 yılında “Sen Benimsin” adlı dizide rol almıştır.

Sizler için bizlerde Buket Dereoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ünlü oyuncu Buket Dereoğlu evli mi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page