Bülent Çulcuoğlu kimdir? Kaç yaşında? Eşi? Maaşı? Bülent Çulcuoğlu evli mi?

18.04.2023
A+
A-
Bülent Çulcuoğlu kimdir? Kaç yaşında? Eşi? Maaşı? Bülent Çulcuoğlu evli mi?

Bülent Çulcuoğlu kimdir? Bülent Çulcuoğlu nereli? Bülent Çulcuoğlu kaç yaşında? Doğum tarihi? Bülent Çulcuoğlu Eşi kimdir? Bülent Çulcuoğlu Maaşı? Bülent Çulcuoğlu evli mi?

Anadolu Basın Birliği Şube Başkanı, Kanal 5 Haber Müdürü, Yaprak TV Haber Müdürü olarak uzun süredir habercilik yapan Bülent Çulcuoğlu, son olarak 2014 yılında TRT’ye transfer olmuştur. Savaş muhabiri olarak görev yapan Bülent Çulcuoğlu, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan gibi Ortadoğu ülkelerinden canlı gerçekleştirdiği yayınları ile tanınmıştır. Aslen Gaziantepli olan Bülent Çulcuoğlu, halen TRT’de görevine devam etmektedir. 23 Aralık 1998 tarihli Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Yaprak TV Haber Müdürü Bülent Çulcuoğlu ve kameraman Halit Kaya adliyenin manevi şahsiyetini tahkir ve tezyif ettikleri gerekçesiyle tutuklanmış ve 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezaya neden olan ise Bülent Çulcuoğlu’nun çalıştığı kurumun patronu ve aynı zamanda mafya lideri Mehmet Ali Yaprak’ın Gaziantep Barosu avukatlarından Burhan Veli Torun’un 14 Mayıs 1997’de evinin önünde otomobiline bindiği sırada öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklanması ve yargılama sonucunda ”kastı aşan fiilden” 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası alması sonrasında Yaprak’a ağır ceza veren hakimlerin görüntüsünün üstüne İbrahim Erkal’ın ‘Kitapsızlar’ adlı şarkısını koyması olmuştur. Mahkeme bu davranışı hakaret olarak kabul etmiş ve Çulcuoğlu ile kameraman Halit Kaya’ya hapis cezası vermişti.

Öte yandan ‘TSK, sivillere işte bu noktadan saldırıyordu’ gafı ile bir dönem hakkında soruşturma başlatılmıştı. Twitter ve Instagram hesapları üzerinden de paylaşımlar yapmaktadır. Memleketi, yukarıda da belirttiğimiz gibi Gazianteptir. Ne kadar kazandığı ise bilinmiyor. Bülent Çulcuoğlu ile ilgili merak edilen kaç yaşında ve eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

You cannot copy content of this page