Burak Arzova kimdir? Kaç yaşında? Burak Arzova Eşi kim? Burak Arzova aslen nereli?

06.06.2023
A+
A-
Burak Arzova kimdir? Kaç yaşında? Burak Arzova Eşi kim? Burak Arzova aslen nereli?

Burak Arzova kimdir? Kaç yaşında? Burak Arzova Eşi kim? Burak Arzova aslen nereli? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Burak Arzova kimdir? Kaç yaşında? Burak Arzova Eşi kim? Burak Arzova aslen nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

S.Burak Arzova, İstanbul 1970 doğumludur. Yani kendisi henüz 53 yaşındadır.

Burak Arzova Orta ve Lise Öğrenimine Saint-Benoit Fransız Lisesinde tamamlamıştır.

Burak Arzova,1994 Marmara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Mezunudur. 1994 Yılında Sosyal Bilimler MYO da göreve başlamış, 1996 yılında Yüksek Lisansını tamamlamış, 2000 Yılında da Doktor unvanını almıştır.

Burak Arzova 2002 yılında Yardımcı Doçentliğe yükseltilen Arzova, 2004 yılında girdiği Doçentlik Sınavı’nda başarılı olarak Doçent ünvanı almış ve 2009 yılında ise olarak Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, Muhasebe – Finansman Ana Bilim Dalı’na profesör olarak atanmıştır.

Fakültesi’nde İthalat İhracat Finans ve Gümrük Seminerleri ve çeşitli muhasebe dersleri yanında, Yeditepe Üniversitesi İİBF’de Fransızca olarak çeşitli dersler vermektedir.

Burak Arzova Gümrük, İthalat – İhracat İşlemleri ve İşleyişine ilişkin başta İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ve GAP -GIDEM olmak üzere, İstanbul ve ülkemizin çeşitli şehirlerinde 100 den fazla seminer ve eğitim vermiş ve halen vermektedir.

ARZOVA, SMMM ünvanıyla ticaret ve ceza mahkemelerinde bilirkişi olarak da görev yapmakta, değişik türden işletmelere yönetim danışmanlığı, proje geliştirme ve özellikli konularda bilimsel görüş sunma hizmetlerini vermektedir.

7 Ulusal Kitabı, 3 Uluslararası Kitapta ve 3 Ekonomi Raporunda bölüm yazarlığı yapmış olup çok sayıda bilimsel makale sahibidir.

Ağustos 2011 yılından bu yana Bloomberg HT Televizyonunda Ekonomi Yorumculuğu yapmakta olup, MÜSİAD Ekonomi Danışma Kurulu Üyesidir. Fransızca ve İngilizceyi bilmektedir.

Evet Burak Arzova, evli ve üç çocuk babasıdır.

Sizler için bizlerde Burak Arzova kimdir? Kaç yaşında? Burak Arzova Eşi kim? Burak Arzova aslen nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page