Cehlin yıktığını irfanla yapacağız ne demek? Cehlin ne demek?

14.05.2023
A+
A-
Cehlin yıktığını irfanla yapacağız ne demek? Cehlin ne demek?

Cehlin yıktığını irfanla yapacağız ne demek? Cehlin ne demek? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Cehlin yıktığını irfanla yapacağız ne demek? Cehlin ne demek? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Cehlin yıktığını irfanla yapacağız.” Cehil: Bilgisizlik, bilmezlik. Cahillik, bilgisizlik. (Bak. CEHL) Bilmeme. Köken Osmanlı Türkçesi جهل‎ (cehl) yani Cahillik, bilmemezlik, ilimden mahrum olmaklık, nadanlık, tecrübesizlik, gençlik. İrfan sözlükte, “bilme, anlama, sezme” anlamına gelir. Kitaptan, kâinâttan ve insandan öğrendiği ilmini, hakikate ve irfana dönüştüremeyen kişiler, “faydasız”, “kuru bir ilim” elde etmiş sayılırlar. İlmin irfana dönüştüğünün alâmeti, kulun kalbinde takvâ, huşû ve hayretin gitgide artmasıdır.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak Cehlin yıktığını irfanla yapacağız ne demek? Cehlin ne demek? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page