Çerkes Cengiz kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Çerkes Cengiz ne iş yapar?

05.07.2023
A+
A-
Çerkes Cengiz kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Çerkes Cengiz ne iş yapar?

Çerkez Cengiz kimdir? Cengiz Şıklaroğlu kim, kaç yaşında? Çerkez Cengiz hayatı ve biyografisi! Çerkes Cengiz kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Çerkes Cengiz ne iş yapar?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Çerkez Cengiz kimdir? Cengiz Şıklaroğlu kim, kaç yaşında? Çerkez Cengiz hayatı ve biyografisi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Cengiz Şıklaroğlu, 1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çerkes asıllıdır. Babası Abhazyah, annesi Trabzonludur.

Üsküdar Anadolu Lisesini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümünde okudu ve uçak mühendisi olarak mezun olmuştur.

Vahşi hayvanlar ve silahlarla birlikte verdiği pozlar ile dikkat çeken Şıklaroğlu, silah ticaretinden lüks yat üretimine kadar 8 şirketin sahibidir.

Kendisinin kartvizitinde de Angel Group CEO’su Cengiz Şıklaroğlu yazıyor. Grubunun bünyesinde vip otomobil kiralama, rüzgâr türbinleri ve pil ithalatı yapan Angel Energy, Angel Organics ile organik tohum ithalatı yapan firmalar da bulunuyor. Ayrıca bir kozmetik şirketi de yar alıyor. Ama en gözde şirketi askeri silahlar da üreten Silahsan.

2007 yılında İstanbul’da kurulan Angels YACHTS’ın sahibi olan Şıklaroğlu, 2013 yılında Hintli TATA firması ile ortaklık kurdu.

Kurduğu Angels Yachts şirketi Türkiye’nin en büyük lüks yat üreticilerinden oldu.

2013 yılında Sivas bölge bağımsız milletvekili adayı oldu, fakat 6 milletvekilinin YSK’ya yaptığı “askeri casusluk, örgüt üyeliği, devlete ait gizli belge bulundurmak, kişisel verileri hukuka aykırı şekilde tutmak ve yargılanma sürecinin 4 haziran’daki mahkemeden beraat alamadığı” gerekçesiyle yapılan itirazlar sonucu milletvekilliği adaylığı düşürülmüştür.

2005 -2016 seneleri arasında askeri suç örgütlüğü liderliği, askeri casusluk, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’a suikast suçlarından Rusya’da yargılan ve suçlamalardan beraat eden Çerkes Cengiz lakabıyla bilinen Şıklaroğlu, 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldı.

Sizler için bizlerde Çerkes Cengiz kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Çerkes Cengiz ne iş yapar? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page