Çiyager kimdir Vikipedi? Hayatı? Mazlum Öztürk kimdir?

03.12.2023
A+
A-
Çiyager kimdir Vikipedi? Hayatı? Mazlum Öztürk kimdir?

Çiyager kimdir nerelidir? Çiyager ölümü, nasıl öldü? Çiyager hevi ölüm tarihi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Çiyager kimdir? Nerelidir? Çiyager ölümü, nasıl öldü? Çiyager hevi ölüm tarihi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Kendisi Sur sorumlusu “Çiyager” kod isimli PKK’lı isimdir. Kendisi 2016 yılında 12 Mart 2016 tarihinde öldürülmüştür.

28 Kasım 2015 tarihinde Sur ilçesinde gerçekleşen saldırıda Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur’un şehit olduğu olayın ardından, terör örgütü PKK üyelerinin yakalanması, kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imha edilmesi amacıyla başlatılan operasyon 103. gününde tamamlandı.

Çiyager kimdir Vikipedi? Çiyager kimdir Hayatı?

Operasyonun sonrasında sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde güvenlik güçleri tarafından yapılan arama tarama faaliyetinde, Savaş Mahallesi’ndeki bir binada saklanan PKK üyeleri uzun namlulu silahlarla güvenlik güçlerine ateş açtı.

Güvenlik güçlerinin hızla karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada 4 terörist etkisiz hale getirilirken, 2 polis memuru yaralandı. Yaralı polisler Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alındı ve bölgedeki çalışmalar devam ediyor.

Çiyager kimdir nerelidir?

Diyarbakırlıdır.

Çiyager ölümü, Çiyager nasıl öldü? Çiyager hevi ölüm tarihi?

Ayrıca, 12 Mart 2016 tarihinde Diyarbakır Sur’da güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu çıkan çatışmada 8 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, terör örgütü PKK’nın Sur sorumlusu olan “Çiyager” kod adlı bir PKK üyesi olduğu tespit edildi.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Çiyager kimdir? Nerelidir? Çiyager ölümü, nasıl öldü? Çiyager hevi ölüm tarihi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mazlum Öztürk kimdir? PKK’lı terörist Mazlum Öztürk nereli?

MİT tarafından, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde kararlılıkla yürütülen operasyonlar dolayısıyla PKK/KCK’nın yeni kadrolar kazanmak amacıyla alternatif arayışlara girdiği öğrenildi.

Bu kapsamda MİT mensuplarınca sahadaki ajan ağı vasıtasıyla sürdürülen hassas çalışmalarda, örgütün, terörist aktarımını ilk etapta Avrupa Alanı’na yaptığı, sonrasında Irak ve Suriye’ye kaydırdığı tespit edildi.

Mazlum Öztürk’ün kod adının “Berxwedan Çiyager” olduğu açıklandı.

MİT tarafından, örgütün aktarım faaliyetlerinin yakından incelenmesi neticesinde; PKK/KCK mensubu “Berxwedan Çiyager” kod adlı Mazlum Öztürk’ün, Ağustos 2022’de Türkiye’den Avrupa Alanı’na geçtiği, burada sözde Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi’nin (KCDK-E) çağrısı kapsamında birçok faaliyete katıldığı, Ekim 2022’de Avrupa Konseyi önünde gerçekleştirilen oturma eylemine de iştirak ettiği, Ocak 2023’te Fransa’dan örgütün kırsal kadrosuna katılarak silahlı faaliyet yürütmeye başladığı ve güvenlik güçlerine karşı eylem gerçekleştirilmek üzere suikast eğitimleri aldığı öğrenildi.

PKK’lı terörist Mazlum Öztürk’ün nereli ve kaç yaşında olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor.

You cannot copy content of this page