Craig Mokhiber kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Craig Mokhiber wikipedia, bio

12.11.2023
A+
A-
Craig Mokhiber kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Craig Mokhiber wikipedia, bio

Craig Mokhiber kimdir? Craig Mokhiber Nereli? Craig Mokhiber Kaç yaşında? Craig Mokhiber wikipedia, Craig Mokhiber bio? Craig Mokhiber eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Craig Mokhiber kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Craig Mokhiber wikipedia, bio sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Filistin, Afganistan ve Sudan gibi kriz bölgelerinde kıdemli insan hakları danışmanı olarak görev yapan Mokhiber, insan hakları hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukat olarak 1990’lı yıllarda Gazze’de yaşadı. Craig Mokhiber, 1992 yılından itibaren Birleşmiş Milletler’de (BM) bir dizi görevde bulundu.

İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’nin New York Ofisinin Direktörü olarak görev yapan Craig Mokhiber, o dönemde sosyal medya paylaşımları nedeniyle İsrail yanlısı gruplar tarafından hedef alındı.

Esas onu gündeme taşıyan olay ise Craig Mokhiber İsrail’e yönelik boykot hareketini de destekmiş olmasıdır.

Craig Mokhiber, Gazze’de yaşanan katliama kayıtsız kalamayarak görevinden istifa ettiğini duyurdu. Mokhiber, “Gözlerimizin önünde bir soykırımın yaşandığını görüyoruz” ifadelerini kullanarak istifasını verdiğini açıkladı. Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Craig Mokhiber kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Craig Mokhiber wikipedia, bio sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page