Deccalin annesi babası kimdir? Deccal kimdir nerede yaşıyor? Deccal kimdir ne zaman gelecek?

02.07.2023
A+
A-
Deccalin annesi babası kimdir? Deccal kimdir nerede yaşıyor? Deccal kimdir ne zaman gelecek?

Deccalin annesi babası kimdir? Deccal kimdir nerede yaşıyor? Deccal kimdir ne zaman gelecek? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Deccalin annesi babası kimdir? Deccal kimdir nerede yaşıyor? Deccal kimdir ne zaman gelecek? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Hz. Peygamber, Deccâl’in anne ve babasını tanıtmış ve şöyle buyur-muştur: “Deccâl’in anne ve babası otuz yıl çocuk yapmadan beklerler. Sonunda tek gözlü bir çocukları olur.” Rasülullah (s.a.) Mesih Deccâl’in annesini de tanıtmış ve şöyle buyurmuştur: ‘Annesi etine dolgun biridir ve göğüsleri büyüktür.”‘” Bir başka rivayette ise “Göğüsleri uzundur” denilmiştir.

Bir başka rivayette ise şöyle denilmiştir: “Sonra onların sevimli ve sünnetli bir erkek çocukları olur. O, çok zararlıdır, az fayda verir. Gözleri uyur fakat kalbi uyumaz.”
Rasülullah (s.a.) daha sonra da Deccâl’in anne-babasını tavsif etmiş ve şöyle buyurmuştur: “Babası uzun boyludur ve zayıf yapılıdır’
Bir başka rivayette ise şöyle denilmektedir: “Babası uzun boylu, zayıf yapılı ve uzun burunludur. Burnu sanki kuş gagası gibidir.”

Sizler için bizlerde Deccalin annesi babası kimdir? Deccal kimdir nerede yaşıyor? Deccal kimdir ne zaman gelecek? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Deccal kimdir ne zaman gelecek?

Doğudan çıktığına inanılıyor. Bazı hadislerle birleştirildiğinde, genellikle bugünkü Suudi Arabistan veya Irak olduğuna inanılan “Necid”dir. Cenneti ve cehennemi sunacak ama onun cenneti cehennem, cehennemi de cennettir. Alnının ortasında sadece Müslümanların görebileceği kefere (kâfir) yazısı vardır. Kendisini önce Peygamber daha sonra Tanrı olarak tanıtacak ve dünyaya fitne yayacak olan kişidir. Onun ölümü yalnız İsa tarafından olacaktır ve kıyametin 6. alametidir. Şia’ya göre O Mehdi tarafından öldürülecektir.

You cannot copy content of this page