Define İşaretleri Nelerdir? Ermeni define işaretleri kataloğu? Ermeniler altınlarını nereye gömerler?

03.06.2023
A+
A-
Define İşaretleri Nelerdir? Ermeni define işaretleri kataloğu? Ermeniler altınlarını nereye gömerler?

Define İşaretleri Nelerdir? Ermeni define işaretleri kataloğu? Ermeniler altınlarını nereye gömerler? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Define Nasıl Bulunur? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Türkiye’nin 60 bin üzerindeki Ermeni nüfusunun yaklaşık 50 bini İstanbul’da yaşamaktadır. Bu topluluğun 30 bini ise sadece tek bir ilçede, Bakırköy’de yaşamaktadır. Bakırköy dışında Ermenilerin çoğunlukta olduğu diğer yerler ise; Kurtuluş, Samatya (Koca Mustafa Paşa) ve Yeşilköydür. Yönetimde Türklerin çoğunlukta olduğu Sancak’ta yaşamak istemeyen Ermeniler, 1938 yılında Türk ordusunun Sancak’a girmesiyle Suriye’ye göç etmeye başladılar. Bu ilk göçte yaklaşık 350 civarında aile kendi isteğiyle Halep’e göç etti.

Savaş nedeniyle ülkemizden ayrılmak zorunda kalan Ermeni sayısı ortalama 2 milyon olduğu tahmin edilmektedir. Bu rakam tahmini 700 bin hane olarak hesaplanabilir. Haneler ani kaçış yaptıkları için ellerindeki değerli eşyaları saklamak zorunda kalmışlar. Bunun dışında olası eşkıya baskınlarına karşı saklama gereği duyduklarını söyleyebiliriz. Rum sayısı ermenilere göre biraz farklılık göstermektedir. Bazı kaynaklara göre 110 bin civarı terk edilmiş rum evleri olduğu tahmin edilmektedir.

Define nerelere saklanır?

Tümülüs mezarları, kaya mezarları, antik şehir yerleri, kapalı mağaralar, savaş yaşanmış bölgeler, tüccarların çok yaşadığı medeniyetlerin olduğu bölgeler, hükümdarın yaşadığı yerler, lahitler ve ibadet edilen yerler gibi mekânlardır.

Define arayanlar pek çok yöntem ve tekniği kullanırlar. Bu yöntem ve teknikleri buldukları işaretlere göre uygularlar. Aranılan definenin özelliğine göre işaretlerde değişebilmektedir. En çok kullanılan ve bilinen define arama işaretleri şunlardır;

Güneşe Olan Konum: define arayıcıları güneşin üzerine düştüğü yerleri aramaya özen gösterirler. Define için güneşin önemli bir ipucu olduğu düşünülmektedir.

Toprak Yapısı: Özellikle kolay kazılabilen, gevşek topraklar define bulmanın önemli işaretlerindendir. Halk arasında yanmış toprak denilen türün define için daha uygun olduğu düşünülmektedir.

Figürler: Herhangi bir yer, taş ve ya yapı benzeri yerlerin üzerindeki figürler define için önemli ipuçlarıdır. Bu figürler yorumlanarak define aranabilmektedir.

Haritalar: Bazı durumlarda harita gibi dokümanlar önemli bir işarettir. Hatta bu somut işaretler en önemli ipuçlarıdır.

Sizler için bizlerde Define Nasıl Bulunur? Define İşaretleri Nelerdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page