Deniz Camgöz kimdir? Binali Camgöz kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

03.01.2023
A+
A-
Deniz Camgöz kimdir? Binali Camgöz kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Deniz Camgöz kimdir? Binali Camgöz kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Deniz lakabı ile bilinen Binali Camgöz’dür gerçekte.

2021 yılı haberlerine bakıldığı zaman “İzmir’de düzenlenen operasyonda aralarında Binali Camgöz’ün de bulunduğu 57 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ancak operasyonlarda 35 kişi yakalanırken, Camgöz ve diğer adamları ise bulunamadı.” bilgisi yer almaktadır.

Bugün sosyal medyada yer alan bilgilere göre Dobo Metine düzenlenen silahlı saldırının ardından çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alındı. Saldırıda kullanılan sahte plakalı otomobil, İzmir’in Hatay semtinde terk edilmiş halde bulundu.

Şüpheliler M.D. ile A.Y.’nin, liderliğini Binali Camgöz‘ün yaptığı suç örgütüne üye olduğu iddia edildi.

Karşıyaka ilçesinde saklandıktan sonra Manisa’ya gittikleri ve gönderilen özel ambulansla İstanbul’a doğru yola çıktıkları tespit edilen şüpheliler, Kocaeli’ye bağlı Karamürsel ilçesi yakınlarında durduruldu.

Ambulansta bulunan M.D. ve A.Y. ile onlara yardım eden F.A. ve H.A, acil tıp teknisyenleri U.Ç, A.Ç. ve B.Ö. gözaltına alındı.

Şüphelileri İstanbul’a götürmek üzere Manisa’ya ambulans gönderen H.Y’nin aralarında olduğu 6 kişi de gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

M.D. ve A.Y’nin ifadelerinde, saldırıda hayatını kaybeden Metin Arslan ve yaralanan Mehmet Ali Oğuz ile aralarında alacak meselesi nedeniyle husumet bulunduğunu söyledikleri belirtildi.

Şüphelilerin kaçış güzergahındaki yol kontrollerinden kurtulmak için ambulansta “Covid-19 hastası bulunduğunu” söyledikleri öğrenildi.

Operasyonda gözaltına alınan 13 şüpheliden 4’ü, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlan 9 zanlı, adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden katil zanlısı M.D. ve A.Y’nin aralarında bulunduğu 8 şüpheli tutuklandı, 1 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayda kullanılan sahte plakalı otomobili saldırıdan bir süre önce zanlılara getirdiği tespit edilen Ş.A’nın başka bir suçtan cezaevinde olduğu öğrenildi.

You cannot copy content of this page