Diafuryl Şurup Ne İşe Yarar? Diafuryl nedir, ne için kullanılır?

04.12.2023
A+
A-
Diafuryl Şurup Ne İşe Yarar? Diafuryl nedir, ne için kullanılır?

Diafuryl Şurup Ne İşe Yarar? Diafuryl nedir, ne için kullanılır? diafuryl 200 mg nedir, ne için kullanılır? diafuryl 200 mg/5 ml nasıl kullanılır? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Diafuryl Şurup Ne İşe Yarar? Diafuryl nedir, ne için kullanılır? diafuryl 200 mg nedir, ne için kullanılır? diafuryl 200 mg/5 ml nasıl kullanılır? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Diafuryl şurup, akut ishalin bakteriler kaynaklı olduğu durumlarda vücuttaki su kaybını önlemek amacıyla kullanılan bir bağırsak antiseptiğidir. Bu şurubun etkin maddesi nifuroksaziddir, bu madde mide ve bağırsak enfeksiyonlarının belirtilerini azaltmaya yardımcı olan bir ilaçtır. Nifuroksazid, bakterilerin üremesini engelleyerek mide ve bağırsak enfeksiyonlarının belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur.

Diafuryl şurubun kullanımı, bakteri kaynaklı sürekli ishal rahatsızlığının tedavisi için tercih edilir ve ayrıca bu rahatsızlığın neden olduğu su kaybını önlemek amacıyla kullanılır.

Eczane fiyatı 25,26 TL olan Diafuryl şurubun fiyatı, satış yapıldığı ülke, ilaç formu, dozajı ve satan şirketin fiyatlandırma politikalarına bağlı olarak değişebilir.

Diafuryl şurubun kullanımı için önerilen doz, şişenin çalkalanmasının ardından önerilen ölçüde büyük bir bardak su ile alınmasıdır. Sabah ve akşam yemekten hemen önce birer ölçek alınması önerilir. 2 yaşından büyük çocuklar için ise gün içinde 3 defa 1 ölçek alınabileceği belirtilir. Kullanım şekli ve uygun doz, yaşanan rahatsızlığa bağlı olarak bir doktordan veya sağlık merkezinden öğrenilmelidir.

Diafuryl şurup kullanımı bazı yan etkilere neden olabilir, bunlar arasında ishal, mide bulantısı, kusma, aşırı uyku hali, baş ağrısı, baş dönmesi ve konsantrasyon bozukluğu bulunabilir. Bu yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir, ancak ciddi yan etkiler veya sürekli devam eden yan etkiler durumunda doktora başvurulmalıdır.

Diafuryl şurup, hamilelik ve emzirme dönemlerinde, böbrek yetmezliği, epilepsi, Parkinson hastalığı ve şurubun içindeki maddelere aşırı duyarlılık durumunda olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca, bazı ilaçlar ile birlikte kullanılmaması gereken ilaçlar arasında yer alır, örneğin monoamin oksidaz inhibitörleri ile birlikte kullanılmamalıdır.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Diafuryl Şurup Ne İşe Yarar? Diafuryl nedir, ne için kullanılır? diafuryl 200 mg nedir, ne için kullanılır? diafuryl 200 mg/5 ml nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page