Dilan Yeşilgöz kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Dilan Yeşilgöz Babası kimdir? Dilan Yeşilgöz-Zegerius kimdir?

12.07.2023
A+
A-
Dilan Yeşilgöz kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Dilan Yeşilgöz Babası kimdir? Dilan Yeşilgöz-Zegerius kimdir?

Dilan Yeşilgöz-Zegerius kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Dilan Yeşilgöz kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Dilan Yeşilgöz Babası kimdir? Dilan Yeşilgöz-Zegerius kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Dilan Yeşilgöz-Zegerius (d. 18 Haziran 1977, Ankara), Mart 2017’den beri Halkın Özgürlük ve Demokrasi Partisi (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) Hollanda Parlamentosu Üyesi olarak görev yapan Kürt kökenli Hollandalı politikacıdır.

2014-2017 yılları arasında Amsterdam Kent Konseyi’nde görev yaptı. Aslen Tuncelili olan Yeşilgöz çocukken Ankara’dan Hollanda’ya göç etti.

25 Mayıs 2021’de Hollanda Hükûmeti’nde Ekonomik İşler ve İklim Politikası Devlet Bakanı olarak atandı. 10 Ocak 2022 tarihinden itibaren Güvenlik ve Adalet bakanı olarak görev yapıyor.

Sizler için bizlerde Dilan Yeşilgöz kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Dilan Yeşilgöz Babası kimdir? Dilan Yeşilgöz-Zegerius kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page