Dilek Sabancı kiminle evli? Dilek Sabancı evli mi? Dilek Sabancı Serveti? Vikipedi?

09.06.2023
A+
A-
Dilek Sabancı kiminle evli? Dilek Sabancı evli mi? Dilek Sabancı Serveti? Vikipedi?

Dilek Sabancı kimdir, kaç yaşında? Dilek Sabancı evli mi? Serveti? Sevgilisi?

Dilek Sabancı, 24 Ekim 1964 Adana doğumludur. Dilek Sabancı Sakıp Sabancı’nın üç çocuğundan en büyüğü. Akraba evliliği, anne karnında oksijensiz kalmak ve erken doğum, hepsi bir araya geldi ve onun spastik doğmasına neden oldu. Tıpkı kardeşi Metin gibi.Hayatı, özel bakıcılar elinde iyi bakım, özel okullarda iyi eğitimin yanı sıra, ameliyatlar, zorluklar ve mücadelelerle geçti. Ama çok yol katetti. Her istediği önüne gelse de tekerlekli sandalyeye bağımlı bir hayattan, ip atlayıp topuklu ayakkabı giyemese de yürüyebildiği, şirket kurup yönetebildiği, o sosyal faaliyetten bu sosyal yardıma koşup durduğu bir hayata ‘atladı.’ Şimdilerde ise zamanının çoğunu, kendisi gibi doğmuş, ama kendi koşullarına hiçbir zaman sahip olamayacak çocuklar ve yetişkinler için harcıyor.

Sadece o da değil; adını verdiği Ticaret Meslek Lisesi’nin en başarılıları her yıl onun ödüllerini alıyor. Dilek Sabancı son olarak da koordinatörü olduğu Sabancı Üniversitesi Politik Araştırmalar Merkezi üzerinden bir ödül vermeye başladı. Onunla yıllardır zorluğunu yaşadığı engelliliği üzerine rahatlıkla konuşabiliyorsunuz ve ilk izleniminiz, ‘pek engeli varmış gibi olmadığı’ oluyor

Dilek Sabancı’nın eğitim aldığı okullar:Fisher Junior College, Boston-Mass.

Turizm ve Pazarlama (1984-1986)Reinhardt College, Atlanta Georgia. Sanat Tarihi ve Psikoloji eğitimi (1984-1986)International School of Geneva.

Senior High School diploması (1980-1983)Heathfield School in Ascot. Junior High School (1977-1979)Şişli Terakki Orta Okulu (1976)Dilek Sabancı, aynı zamanda yakın ilgi duyduğu sosyal sorumluluk projelerinin yönetimi konusunda çeşitli programlara katılmış ve bu konuda eğitimler almıştır.

CHICAGO De PAUL ÜNİVERSİTESİ 2001 Sosyal sorumluluk ve fon toplama direktörü Ms. Ellen Benjamin’in özel eğitim programına katılmıştır.

NEW YORK ÜNİVERSİTESİ 2002 Sosyal sorumluluk ve fon toplama üzerine sertifika programına katılıp, sertifikasını almıştır.

NEW YORK ÜNİVERSİTESİ 2004 Sosyal sorumluluk ve fon toplama ile halkla ilişkiler ve pazarlama prensipleri üzerine sertifika programlarına katılıp, sertifikasını almıştır.

Dilek Sabancı, almış olduğu eğitimler haricinde aynı zamanda farklı kurumların PR departmanlarında çeşitli staj programlarını tamamlamıştır.

You cannot copy content of this page