Dilek Taşı Yılmaz kimdir? Yılmaz Abi karakteri gerçekte kimdir? Mustafa Yılmaz 80 Darbesi kimdir?

15.09.2023
A+
A-
Dilek Taşı Yılmaz kimdir? Yılmaz Abi karakteri gerçekte kimdir? Mustafa Yılmaz 80 Darbesi kimdir?

Dilek Taşı Yılmaz kimdir? Yılmaz Abi karakteri gerçekte kimdir? Mustafa Yılmaz 80 Darbesi kimdir? Dilek Taşı Yılmaz Güney mi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Dilek Taşı Yılmaz kimdir? Yılmaz Abi karakteri gerçekte kimdir? Mustafa Yılmaz 80 Darbesi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Dilek Taşı dizisi, 12 Eylül 1980 askeri darbesinden bir hafta öncesine odaklanarak başlıyor. Mustafa’nın kıdem tazminatını almak için eski çalıştığı fabrikaya gitmesi ve kazara patronu öldürmesiyle cezaevine düşmesiyle olaylar gelişiyor. Cezaevinde türlü saldırılara maruz kalan Mustafa, yaralandıktan sonra odaya “Yılmaz Abi”nin gelmesiyle siyasiler koğuşuna geçiriliyor. Bu sahnedeki “Yılmaz Abi” karakterinin Yılmaz Güney ile olan aşırı benzerliği sonrası “Yılmaz Abi” Yılmaz Güney mi? Soruları gündeme geldi. Mustafa, 12 Eylül 1980 darbesi sırasında cezaevine düştüğü görülüyor. Aynı yıllarda Yılmaz Güney’in de cezaevinde olduğu biliniyor. Yılmaz Güney, 25 Ekim’de Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan yargılamaların sonucunda 13 Temmuz 1976’da 19 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Beş yıl hapis yattıktan sonra 9 Ekim 1981 tarihinde izinli olarak çıktığı Isparta Yarı Açık Cezaevi’nden yurt dışına firar etti.

Sizler için bizlerde Dilek Taşı Yılmaz kimdir? Yılmaz Abi karakteri gerçekte kimdir? Mustafa Yılmaz 80 Darbesi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Yılmaz Güney olduğu iddialarını güçlü gibi fakat ne yapımcı şirketten ne de oyunculardan bu konu hakkında açıklama gelmedi. Yani oladabilir, olmayadabilir.

You cannot copy content of this page