Aylin Nazlıaka kimdir? Aylin Nazlıaka aslen nereli? Alevimi? Aylin Nazlıaka eşi, babası kimdir?

14.05.2023
A+
A-
Aylin Nazlıaka kimdir? Aylin Nazlıaka aslen nereli? Alevimi? Aylin Nazlıaka eşi, babası kimdir?

Aylin Nazlıaka şirketi? Aylin Nazlıaka kimdir? Aylin Nazlıaka aslen nereli? Alevimi? Aylin Nazlıaka eşi, babası kimdir? Aylin Nazlıaka ne iş yapıyor? Aylin Nazlıaka çocuğu?

Aylin Nazlıaka kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İsmail Küçükkaya’nın konuğu Aylin Nazlıaka’nın mesleği nedir? Evli mi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Aylin Nazlıaka kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İsmail Küçükkaya’nın konuğu Aylin Nazlıaka’nın mesleği nedir? Evli mi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Aylin Nazlıaka 3 Aralık 1968’de Ankara’da doğdu. Aylin Nazlıaka, İzzet Nazlıaka ile evlidir. Nazlıaka bugün halen CHP Kadın Kolları Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Mehmet Kenan ve Göksel Kenan çiftinin çocuğu olan Aylin Nazlıaka orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde gördü.

Aylin Nazlıaka, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Harvard Üniversitesi’nde Yükselen Liderler eğitim programını tamamladı.

Çalışma hayatına özel sektörde başladı ve 24 yaşında Türkiye’nin ilk yerel insan kaynakları danışmanlığı şirketini kurdu. Birçok sivil toplum örgütünde yer aldı. Canlı olarak yayın yapan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı programı hazırlayıp sundu. Gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongreye konuşmacı olarak katılmıştır. Orta düzeyde Fransızca, çok iyi düzeyde İngilizce bilen Nazlıaka, evli ve 2 çocuk annesidir.

Nazlıaka, ilk defa 2011 Türkiye genel seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili olarak meclise girdi. 2015’te ön seçimi kazanarak yeniden aday oldu ve 2015 genel seçimlerinde yeniden CHP Ankara Milletvekili olarak seçildi. 2010-2012 yılları arasında CHP Parti Meclisi Üyeliği görevinde bulunan Nazlıaka, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yürütülen “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi’nin mimarıdır. 24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ve Türkiye-AB Uyum Komisyonu Üyeliği görevini üstlendi.

Bir CHP milletvekilinin odasındaki Atatürk fotoğrafını indirdiğini iddia etmesiyle başlayan sürecin sonunda Parti Meclisi kararıyla sevk edildiği disiplin kurulunda, 7’ye karşı 8 oy çokluğuyla 4 Mart 2016’da CHP’den ihraç edildi. Yine Parti Meclisi’nin kararıyla CHP’ye geri döndü. 9 Ağustos 2020 tarihinde 650 kadın delegenin katılımıyla gerçekleştirilen CHP 14. Kadın Kolları Kurultayı’nda CHP Kadın Kolları Başkanı seçilmiştir.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak Aylin Nazlıaka kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İsmail Küçükkaya’nın konuğu Aylin Nazlıaka’nın mesleği nedir? Evli mi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page