DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası çözümü?

12.10.2023
A+
A-
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası çözümü?

Telefonda dns_probe_finished_nxdomain? dns_probe_finished_nxdomain hatası nasıl çözülür? DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası çözümü? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası çözümü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Bir web sitesinde “DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN” hatasının en yaygın nedenlerinden biri, alan adını yanlış yazmaktır. Bu yüzden alan adını doğru yazdığınızdan emin olun ve herhangi bir yazım hatası veya hata olup olmadığını kontrol edin öncelikle. Bu site kendi siteniz ise sorun DNS ayarlarındadır. Bir subdomain oluşturduysanız bu hatayı alıyor iseniz DNS yönlendirmesi yapınız. Eğer Cloudflare kullanıyorsanız oraya giriş yapınız, domainize bir A kaydı oluşturun ve subdomain kısmını ekleyin sorun çözülecektir. Detay için yazımız devamına bakınız.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Telefonda dns_probe_finished_nxdomain? dns_probe_finished_nxdomain hatası nasıl çözülür? DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası çözümü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Cloudflare üzerinden subdomain oluşturma nasıl olur?

Cloudflare içinden DNS ayarlarına girip ve eklenecek subdomain için A kaydı oluşturmak gerekiyor.

  1. Add Record butonuna basılır.
  2. Type “A” seçilir.
  3. Name bölümüne, açmak istediğiniz subdomain adı yazılır. Örneğin “test”.
  4. IPv4 address bölümüne sunucunun IP’si yazılır.
  5. Ardından “Save” butonuna basılıp ekleme bitirilir.

You cannot copy content of this page