Doğan Çağlar kimdir? Doğan Çağlar aslen nereli? Doğan Çağlar biyografi?

26.04.2023
A+
A-
Doğan Çağlar kimdir? Doğan Çağlar aslen nereli? Doğan Çağlar biyografi?

Doğan Çağlar kimdir? Doğan Çağlar aslen nereli? Doğan Çağlar biyografi? Doğan Çağlar Gazeteci nereli?

Gazeteci Doğan Çağlar Türkiye’de özel eğitim alanının öncü bilim insanlarındandır ve alanının ilk profesörüdür. 1946-1947 yıllarında Ankara-Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsünü bitirmiştir.

1964-1967 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri New York’ta Columbia Üniversitesinde Özel Eğitim Programları Yönetimi dalında lisans ve yüksek lisans öğrenimi yapmıştır.

Doğan Çağlar 1974 yılında özel eğitim alanında doktor unvanını almıştır. 3 Aralık 1991’de Millî Eğitim Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak görevlendirilmiştir. Doğan Çağlar kimdir? Doğan Çağlar aslen nereli? Doğan Çağlar biyografi? 19.10.1993 tarihinde atandığı Düzce Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevini üç yıl yürütmüştür.

Pek çok üniversitede özel eğitim bölümünün kurulmasına öncülük etmiş, özel eğitim alanında ile pek çok akademisyenin yetişmesine katkı sunmuştur.

Gazeteci Doğan Çağlar Özel eğitim alanında birçok kitap ve yayını bulunmaktadır. Ankara’da adını yaşatan ortopedik engelli öğrenciler için bir ilkokul ve ortaokul bulunmaktadır. Doğan Çağlar kimdir? Doğan Çağlar aslen nereli? Doğan Çağlar biyografi?

You cannot copy content of this page