Ebru Baybara Demir kimdir? Kaç yaşında? Ebru Baybara Demir eşi kimdir? Ailesi? Biyografi?

08.06.2023
A+
A-
Ebru Baybara Demir kimdir? Kaç yaşında? Ebru Baybara Demir eşi kimdir? Ailesi? Biyografi?

Ebru Baybara Demir kimdir? Kaç yaşında? Ebru Baybara Demir eşi kimdir? Ailesi? Ebru Baybara Demir Biyografi?

Ebru Baybara Demir kimdir? Kaç yaşında? Ebru Baybara Demir eşi kimdir? Ailesi? Biyografi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ebru Baybara Demir kimdir? Kaç yaşında? Ebru Baybara Demir eşi kimdir? Ailesi? Biyografi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Ebru Demir, 1976 yılında Mardinli bir ailede Edirne’de dünyaya geldi. 1998’de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Turizm Rehberlik Bölümü’nden mezun oldu. 1997-1999 yılları arasında Istanbul Rehberler Odası ve Türkiye Turist Rehberleri Birliği’nin Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 1999 yılında Mardin’e yerleşti.

Şef Ebru Baybara Demir bu ödülü Türkiye’ye taşıyan ilk Türk kadın şef oldu.

Mardin’de gastronomi alanında hayata geçirdiği dikkat çekici projelerle sosyal kalkınma ve biyoçeşitliliği desteklerken kültürel entegrasyona da katkı sağladı. Şef Baybara Demir, Şubat 2023’te meydana gelen yıkıcı depremin ardından başlayan destek çalışmasının yanı sıra yirmi yılı aşkın süredir, mülteci entegrasyonu, iklim değişikliğinin toprak üzerindeki etkisi ve toplumsal kalkınma odaklı projeleriyle bugüne kadar birçok konuya gastronomi odaklı çözüm üretmek için çalıştı. Şef Ebru Baybara Demir, gastronomik yeteneğini sosyal değişimde etki yaratmak için kullanıyor.

Kültürel entegrasyon, istihdam ve çevresel sürdürülebilirliğe odaklanarak acil sosyokültürel sorunları ele alıyor. Ebru Baybara Demir, kurucuları arasında yer aldığı Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında Mezopotamya’nın en eski buğdaylarından Sorgül Buğdayı’nın çoğaltımı, Şemim Sabunları, El Ele Elden Ele Mağazası ve online satış platformunun yanı sıra kısa süre içerisinde hayata geçecek yeni girişimlerle yerel ürün, yerel mutfak ve yerel insan kaynağını bir araya getiren ideal kooperatif modelinin ulusal ve uluslararası arenada rol model oluşturabilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Sizler için bizlerde Ebru Baybara Demir kimdir? Kaç yaşında? Ebru Baybara Demir eşi kimdir? Ailesi? Biyografi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page